live

АМКУ вимагає від авіаперевізників не продавати квитки до закінчення карантину

Також АМКУ надав рекомендації авіаперевізникам

Фото з відкритих джерел

Антимонопольний комітет України надав рекомендації авіаперевізникам утриматися від поширення інформації про можливість придбати квитки та здійснити переліт до завершення карантину, оскільки це може ввести пасажирів в оману. Про це повідомляє пресслужба АМКУ. 

"За наявною в Комітеті інформацією, авіаперевізники здійснюють поширення інформації про можливість купівлі авіаквитка на регулярні авіарейси сполученням між Україною та іншими країнами з 23 травня 2020 року. При цьому вони не зазначають, що карантинні обмеження на здійснення регулярних авіарейсів між Україною та іншими країнами можуть бути подовжені на невизначений термін, у зв'язку з чим здійснення регулярного рейсу буде неможливим", - йдеться у повідомленні.

Новини за темою: Україна може відновити авіасполучення з Грузією 1 липня, - Мінінфраструктури

Як зазначається, до авіакомпаній, які поширювали відповідну інформацію належать Wizz Аir, "Міжнародні авіалінії України", Czech Airlines, Lufthansa, Ryanair та Swiss. 

Також в АМКУ зауважили, що деякі авіаперевізники після скасування рейсів пропонують споживачам авіапослуг на власних сайтах лише дві опції зворотного зв'язку - "Змінити бронювання" та "Обміняти квиток на промокод", а можливість відшкодування вартості перевезення не передбачається, тобто пасажирам надається неповна інформація.

У такій ситуації Антимонопольний комітет прийняв обов'язкові для розгляду рекомендації:

  • Утриматись від поширення неповної інформації, зміст якої стосується продажу квитків з 23 травня 2020 року та здійснення регулярного авіасполучення між Україною та іншими країнами, в той час як офіційна інформація про відкриття авіасполучення між країнами не підтверджена компетентними органами обох країн.
  • Надавати споживачу авіапослуги повну та актуальну інформацію про неможливість здійснення регулярного рейсу, у разі якщо авіасполучення між Україною та іншими країнами не буде відкрито.
  • Надавати споживачам авіа послуг повні та доступні відомості про всі варіанти обслуговування, що передбачені Авіаційними правилами, зокрема шляхом розміщення на власному сайті інформації щодо відшкодування вартості авіаквитків у зв’язку зі скасуванням рейсів.

Новини за темою: МЗС почало вести переговори щодо відкриття авіарейсів за кордон, - ЗМІ

Нагадаємо, раніше головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що Україна відкриє авіаційне сполучення разом з країнами Європейського Союзу з 15 червня, але за умови, що ситуація з коронавірусом не буде погіршуватися. 

Loading...