Американські науковці виявили білок, який нейтралізує коронавірус

SARS-CoV-2

Фото з відкритих джерел

Білок здатний входити в контакт із S-білком коронавірусу, проникати всередину нього та знищувати

Науковці з Піттсбурзького університету виявили білок, здатний повністю нейтралізувати коронавірус COVID-19 навіть у мінімальному дозуванні. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в науковому журналі Cell.

Зазначається, що йдеться про білкову сполуку, яка в 10 разів менша від повнорозмірного антитіла, що використовується для створення препарату Ab8 проти COVID-19. Виявлений білок здатний входити в контакт з S-білком коронавірусу, проникати всередину нього і знищувати.

У дослідженні наголошується, що препарат показав високу ефективність у профілактиці та лікуванні коронавірусної інфекції серед мишей і хом'яків.

"Молекули виявленої речовини не зв'язуються з клітинами людини, за рахунок чого можна мінімізувати негативні побічні ефекти. Ab8 не тільки має потенціал у терапії COVID-19, але і розглядається як профілактичний засіб для запобігання зараження людей коронавірусом", – розповів один з авторів дослідження Джон Меллорс.

Новини за темою: МОЗ назвало препарат, який може допомогти вилікуватися від коронавірусу

Раніше повідомлялося, що в  Ізраїлі є інноваційна розробка, яка визначає наявність коронавірусу протягом 10 секунд і коштує 1 шекель (приблизно 8 грн). Зараз ізраїльська сторона веде переговори з Міністерством охорони здоров'я України про впровадження цієї технології в Україні.

Loading...