Академік Толочко: Мене обурив лист зі Стамбула Патріарха Варфоломія, його заява - не християнська, не юридична і не моральна

Петро Толочко Фото з відкритих джерел

Академіка НАН Петра Толочка обурив лист зі Стамбула Патріарха Варфоломія - таку заяву він вважає не християнською, не юридичною і не моральною.

"Ви знаєте, мене теж обурив лист Стамбульського ієрарха, Патріарха Варфоломія. Тут він виступив не як людина Божа, а як колишній капітан турецької армії, подумав, що він вже генерал і що він може командувати на території, яка практично ні юридично, ні канонічно йому не підкоряється", - заявив Толочко в програмі "Люди" на телеканалі "112 Україна".

Академік зазначив, що патріарх Варфоломій з гріхом і брехнею, як говорили за старих часів, створив цю ПЦУ, яка після створення відразу ж розпалася.

"І патріарх Філарет заявив, що нас обдурили, і автокефальні священники сказали, що це не те, чого ми чекали. Але він тепер вирішив, що він тут господар. І мене вразили його слова, що він терпить Блаженнішого Онуфрія в Україні. Ви можете собі уявити, що стамбульський священник, у якого паства, якщо не брати до уваги Україну, поміститься в одному поїзді, і він перший тільки по честі або за честю, а за реальністю він абсолютно другорядний, нічим він командувати не може", – додав Толочко.

Loading...