Академія медичних наук "впарює" уряду неіснуючі ліки від коронавірусу

Віталій Цимбалюк УНІАН

Президент Академії медичних наук Віталій Цимбалюк написав листа на ім'я прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням впровадити для профілактики і лікування COVID-19 спиртову настоянку "Протефлазід".

При цьому "ліки" не включені в міжнародні протоколи, не мають доведеної ефективності і не вивчені в реальних наукових дослідженнях, пише "Апостроф" у статті "Протефлазід" - відмінний засіб для... дезінфекції рук".

"Яскравий приклад "фуфломіцину" - горезвісний "Протефлазід", який знову виринув із забуття і тепер часто згадується в медіа. Виробник називає це зілля препаратом для лікування вірусів герпесу, гепатитів, грипу, ГРВІ та навіть ВІЛ-інфекції, а з недавнього часу - і потенційними ліками від COVID-19", - наголошується в публікації.

Як виявилося, "Протефлазід" на 96% складається зі спирту, а також з двох трав - війника і щучки. В українських аптеках таке "чудо-зілля" продають за ціною від 300 до 600 грн за флакон.

Виробником препарату є компанія "Екофарм", а активну компанію по його просуванню очолив заступник директора цієї фірми Олександр Гриневич.

І Цимбалюк, і Гриневич посилаються на результати комп'ютерного моделювання в Інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського Академії медичних наук України. В результаті цього моделювання з'явився звіт, де було сказано: "Висновки, отримані з використанням комп'ютерного моделювання та дослідження на культурах клітин, вказують на можливу ефективність препарату "Протефлазід" для лікування коронавірусної інфекції COVID-2019".

Як наголошується у статті, "комп'ютерне моделювання" ліків, які пропонують приймати живим людям, це, приблизно, як "комп'ютерне моделювання взяття Москви за 3 дні" - нічого спільного з реальним життям і з реальним лікуванням не має.

Loading...