Адвокат спростував вручення Злочевському підозри

Микола Злочевський Фото з відкритих джерел

За станом на сьогодні колишньому міністру екології Миколі Злочевському не надходило жодних підозр. Про це телеканалу "112 Україна" розповів його адвокат Петро Бойко. Він підкреслив, що заяви пресслужб НАБУ і САП про вручення підозри не відповідають дійсності.

"У відповідь на повідомлення пресслужби Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) від 01.07.2020 про оголошення підозри Злочевському Н. В. заявляю, що до цього часу ніякого повідомлення про підозру моєму клієнтові у визначеному Законом порядку не надходило. Інформація НАБУ і САП про надсилання тексту підозри засобами телефонного зв'язку або іншими інноваційними методами, не відповідає дійсності і не узгоджується з вимогами Кримінального процесуального кодексу України", - підкреслив адвокат.

Бойко також додав, що той факт, що Злочевський протягом останніх років постійно проживає за межами України, вимагає від органу досудового розслідування здійснення повідомлення про підозру тільки в порядку міжнародно-правової допомоги. Адвокат підкреслив, що "якщо орган досудового розслідування вважає за необхідне офіційно звинуватити Злочевського Н. В. в порушення будь-яких законів України, то для початку детективам НАБУ і прокурорам САП, варто самим дотримуватися процесуальних законів".

"Разом з тим безпідставне поширення відомостей про те, що мій клієнт був єдиною зацікавленою особою закриття кримінального провадження по так званій "справі Курченко", є інформаційною спекуляцією, оскільки в ній фігурує понад 100 осіб з процесуальним статусом підозрюваних і обвинувачених, а прізвище Злочевського Н. В. було штучно вмонтовано в цю справу силами одіозного прокурора Кулика К. Р. для створення відповідного політико-інформаційного приводу", - додав Бойко.

Адвокат закликав НАБУ і САП "діяти виключно у передбачений законом спосіб і не виходити за межі наданих повноважень", оскільки "абсолютно всі голослівні повідомлення, припущення і різного роду інсинуації навколо прізвища Злочевського Н. В. аж ніяк не будуть сприяти об'єктивному і неупередженому розслідуванню".

112 Україна

Loading...