Адаптивний карантин: У МОЗ роз'яснили нововведення про "кольорові" зони

Віктор Ляшко МОЗ

В Україні буде виділено чотири "кольорові" зони, залежно від поширення коронавірусу

З 1 серпня в Україні адаптивний карантин працюватиме за новою схемою. Посилювати карантин будуть, якщо показник захворюваності буде погіршуватися п'ять днів поспіль, заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко в інтерв'ю "Українському радіо".

За його словами, в Україні буде виділено чотири "кольорові" зони, залежно від темпів поширення коронавірусу.

"Якщо область впродовж 5 днів буде перевищувати загальнонаціональні індикатори, які були до цього, ми цю область розкладемо на райони та міста обласного значення, і кожен район покаже свій внесок в стан захворюваності коронавірусної хвороби. І в залежності, який відсоток дає район або місто обласного значення, він буде виділений в або зелену, або в жовту, або в помаранчеву, або в червону зону. Червона - це найкритичніша", - зазначив Віктор Ляшко.

Він додав, що послаблення карантину буде відбуватися, якщо захворюваність знижуватиметься протягом трьох днів поспіль.

"І якщо є червона зона, то він (карантин, - ред.) триває до того часу, поки внесок в захворюваність в загальну в області цей регіон не зменшить і не перейде або в помаранчеву, або в жовту, або в зелену. І тоді, як три дні ми бачимо, що вже показник краще, ми тоді переводимо цей район в іншу зону", - роз'яснив головний санітарний лікар.

Новини за темою: У Мінекономіки не бачать ризиків закриття бізнесу восени через карантин

Нагадаємо, напередодні Кабінет міністрів України продовжив адаптивний карантин до 31 серпня. Загальні правила, за якими буде жити країна в умовах продовженого адаптивного карантину, не змінюються - масковий режим, соціальна дистанція та антисептики.

Loading...