90% інфікованих COVID-19 перенесуть хворобу безсимптомно, або у легкій формі, – експерт

Телеканал ZIK

Лише 5% інфікованих буде потрібен лікарняний догляд

В усіх наукових джерелах пишеться, що коли людина інфікована, 90% людей перенесуть інфекцію так, що або взагалі не зауважать, що вона є, або в дуже легкій формі.

Про це в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі ZIK під час включення заявив президент Всеукраїнської ради захисту прав і безпеки пацієнтів Віктор Сердюк.

Віктор Сердюк прокоментував заяву президента України Володимира Зеленського про те, що у разі, якщо в Україні щодня виявлятимуть 9,5 тис. хворих на COVID-19, то країна перейде до жорстокого карантину.

Зокрема, Сердюк підкреслив, що в українському суспільстві дещо неправильно трактується і сприймається інформація щодо інфікованості COVID-19.

"10, або більше тисяч хворих на коронавірус, ті дані, які ми отримуємо, це не хворі, а інфіковані. І всюди, в усіх наукових джерелах пише, що коли людина інфікована, 90% людей перенесуть цю інфекцію так, що або взагалі не зауважать, що вона є, або в дуже легкій формі. Тому сказати, що це хворі, ці 90%, не можна", – заявив експерт.

Новини за темою: За добу в Києві виявили майже 560 випадків коронавірусу, померли 23 людини, - Кличко

5% інфікованих, додав Віктор Сердюк, у яких буде спостерігатися середня важкість перебігу хвороби,  можуть бути вдома, приймати лікування, і абсолютно нормально перенести інфекцію.  

Натомість іншим 5%, продовжив Сердюк, знадобиться лікарняний догляд.

"Залишається 500 людей, яким дійсно потрібно, щоб вони були у лікарні під наглядом. А зараз що ми бачимо? 10 тисяч хворих і всіх у лікарню загнати? По-перше, це неможливо, ніяких ліжок не вистачить", – прокоментував президент Всеукраїнської ради захисту прав і безпеки пацієнтів.

Новини за темою: В Україні один з найнижчих рівнів смертності від коронавірусу в ЄС, - Зеленський

Нагадаємо, міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив, що наразі в лікарнях України, підготовлених на період епідемії COVID-19, хворими або пацієнтами з підозрою на коронавірус зайнято 22 977 ліжок.

У Києві, приміром, у стаціонарах лікується 1761 хворий на коронавірус, з них 29 дітей, 367 пацієнтів – у важкому стані, 621 отримує кисневу підтримку, 31 перебуває під апаратами ШВЛ. Ще 173 пацієнти перебувають в лікарнях із підозрою на коронавірус.  

Тим часом за останню добу по країні зареєстровано антирекорд – 6719 нових хворих на коронавірус. До того ж жоден регіон не готовий до послаблення карантину, а "зелених" областей всього кілька по країні. 

 

Loading...