8 місяців "на простої": Михайло Волинець анонсував масштабні шахтарські протести

Михайло Волинець Скріншот відео

Акції розпочнуться наприкінці червня

Гірники із державних та приватних шахт прибудуть до Києва на акції протесту 29-30 червня.

Про це в ефірі ток-шоу "15" на телеканалі ZIK повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

Гість студії зазначив, що за останні вісім місяців в Україні всі шахти без винятку, зокрема і приватні, простоюють.

"І навіть приватні шахти. Шахта "Краснолиманська", яка процвітала, там 8 місяців заборгованість із заробітної плати. Збагачувальні фабрики теж із цієї причини зупинилися", – наголосив Михайло Волинець.

Гість студії зауважив, що шахтарі із державних та приватних шахт уже сьогодні мали приїхати до Києва, проте з огляду на те, що цього тижня не відбуватиметься засідань Верховної ради, гірники вирішили, що прибудуть у Київ 29-30 червня.

"І вони звідси не збираються йти", – наголосив Михайло Волинець.

Він додав, що  в українській вугільній галузі задіяні 80 тисяч осіб, проте із цією галуззю тісно пов’язані коксохімічна, хімічна промисловість, енергетика, металургія тощо, і це все сьогодні "на простої".

Новини за темою: Польща закриє 12 вугільних шахт через спалах COVID-19

Нагадаємо, у лютому тоді ще міністр розвитку громад і територій України Денис Шмигаль заявив, що сьогодні в Україні є 33 державні шахти, з них 22 шахти теоретично і розрахунково є неперспективними. Вони не мають перспективи, бо виснажуються. Яскраво ефективними в Україні є лише чотири державні шахти.

Читайте також: "Окупований Донбас просить Верховну Раду України врятувати гірників шахт, які закриваються у "ЛНР".Loading...