5G в Україні: Кабмін ухвалив план підвищення якості мобільного зв’язку

Глава уряду України Денис Шмигаль Фото з відкритих джерел

Наближчим часом в Україні діятимуть європейські підходи щодо інформування споживачів про якість послуг

Кабінет Міністрів схвалив план заходів щодо підвищення якості послуг мобільного зв’язку на 2020-2022 роки, який згодом дозволить впроваджувати 5G в Україні. Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на результати засідання уряду 30 вересня. 

Зазначається, що найближчим часом в Україні впровадять європейські підходи щодо інформування споживачів про рівні якості телекомунікаційних послуг голосової телефонії, текстових повідомлень (SMS) та доступу до інтернету в мережах мобільного зв’язку.

Для цього затвердять оновлені показники якості, до яких буде додано такі поняття:

  • середня швидкість передавання/приймання даних,
  • час затримки між пакетами відправлення та приймання,
  • варіація затримки пакетів,
  • втрата пакетів,
  • час очікування відповіді фахівця служби інформаційно-довідкового обслуговування оператора телекомунікацій (починаючи з моменту свідомого вибору абонента) тощо.

Крім цього, в Україні розроблять національні стандарти у сфері користування радіочастотним ресурсом згідно з Європейськими - ЕTSI.

Новини за темою: Місцева влада блокує розвиток зв’язку через страх перед "вишками 5G", - Мінцифра

За словами прем'єр-міністр Дениса Шмигаля, "частиною цього плану стане положення, які дозволять у подальшому впроваджувати в Україні 5G".

Також глава уряду додав, що якщо план реалізують, користувачі мережі зможуть отримувати актуальну інформацію про покриття та якість зв’язку.

Нагадаємо, раніше заступник міністра цифрової трансформації Олександр Шелест зазначив, що поступове запровадження 5G-інтернету в Україні може розпочатися у 2022 році. 

Loading...