Четвертий рівень небезпеки: Степанов пояснив, коли можуть запровадити пріоритетність у наданні допомоги хворим з COVID-19

Голова МОЗ Максим Степанов МОЗ

Наразі Україна наближається до другого рівня небезпеки

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів, за яких умов в Україні можуть запровадити пріоритетність у наданні допомоги хворим з діагнозом COVID-19. Про це йдеться у його звіті у Верховній Раді України щодо ситуації з протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19.

Як зазначається, МОЗ розробило детальний план, який визначає алгоритм дій відповідно до чотирьох рівнів небезпеки. План було розроблено із врахуванням спроможності системи охорони здоров'я. 

Так, перший рівень небезпеки, на якому станом на 20 жовтня перебуває Україна, передбачає 5-7 тисяч нових випадків за добу. За словами Максима Степанова, таке навантаження система охорони здоров’я здатна витримувати. 

На другому рівні заповнення ліжкофонду хворими на COVID-19 буде становити приблизно 70 відсотків у цілому по країні. При цьому орієнтовна щоденна кількість хворих з підтвердженими випадками COVID-19 становитиме 8-10 тисяч. За прогнозами глави МОЗ, на цьому рівні Україна може опинитися у найближчі тижні.

"У цьому випадку ми збільшимо кількість ліжок у всіх закладах охорони здоров’я на 30% від усього ліжкового фонду, це 52 тисячі ліжок. Розпочинаємо роботу на цьому рівні для здійснення заходів, необхідних для розгортання тимчасових госпіталів поза межами закладів охорони здоров’я. Забезпечимо збільшення кількості медпрацівників у всіх закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації хворих з COVID-19 за рахунок залучення працівників з інших відділень та укладання контрактів", - зазначив Степанов. 

Новини за темою: У деяких лікарнях критичний брак кисню для пацієнтів з COVID-19, - експерт МОЗ

Тоді як третій рівень передбачає введення жорстких карантинних обмежень в країні із застосуванням повного переліку обмежень червоного рівня епідеміологічної небезпеки. Зокрема, на цьому рівні очікується від 11 до 15 тисяч хворих з підтвердженими випадками COVID-19 на день. Водночас заповненість ліжок по всій країні, визначених для лікування хворих з COVID-19, буде становити не менше 85%

"Буде розпочато мобілізацію всіх медичних працівників та інших категорій працівників. Буде організована робота відомчих закладів для цивільного населення, а також забезпечена робота польових шпиталів", - пояснив міністр. 

За його словами, на четвертому рівні небезпеки МОЗ буде змушено запровадити активацію протоколу медичного сортування з пріоритетом надання медичної допомоги. 

"І четвертий рівень – це коли ресурси системи охорони здоров’я вичерпані, це коли щоденна кількість випадків буде близько 20 тисяч хворих на добу", - додав Максим Степанов. 

Нагадаємо, перед цим очільник МОЗ заявив, що нехтування простими правилами безпеки призведе до критичної ситуації з коронавірусом COVID-19 в Україні. 

ZIKLoading...