live

В Івано-Франківську СБУ затримала відомого на увесь світ хакера Sanix

Він виставив на продаж найбільшу за всю історію базу викрадених даних

В Івано-Франківську співробітники Служби безпеки України встановили та затримала всесвітньо відомого хакера Sanix. Про це повідомляє пресслужба СБУ. 

Згідно з повідомленням, на початку минулого року зловмисник виклав на одному з форумів оголошення про продаж бази з 773 мільйонами адрес електронної пошти та 21 мільйоном унікальних паролів.

Саме цей факт привернув увагу світових фахівців з кібербезпеки, а у січні 2019 року про нього писали відомі видання The Guardian, Forbes та Newsweek, йому присвятив сюжет телеканал Italia 1, адже база даних, яку він виставив на продаж, була "найбільшим за всю історію масивом викрадених даних".

Згодом спеціалісти встановили, що виставлена хакером на продаж база обсягом 87 гігабайтів становить лише маленьку частину із загальної кількості даних, якими він заволодів. 

Новини за темою: Російські хакери зламали електронну пошту Ангели Меркель, - Spiegel

Також відомо, що подібних баз викрадених і зламаних паролів у хакера було щонайменше сім, загальний обсяг яких сягав майже терабайт. До них входили персональні, зокрема фінансові, дані жителів Євросоюзу та Північної Америки.

СБУ отримала інформацію, що хакером на псевдонім Sanix є, ймовірно, українець, який мешкає в Івано-Франківській області. Кіберфахівці зафіксували продаж ним баз даних з логінами і паролями до скриньок електронної пошти, пін-кодами до банківських карток, електронних гаманців криптовалют, рахунків PayPal, відомостями про комп'ютери, зламані для подальшого використання у бот-мережах та для організації DDoS-атак.

Як зазначається, під час обшуків за місцем його проживання правоохоронці вилучили комп'ютерну техніку з двома терабайтами викраденої інформації, телефони з доказами протиправної діяльності та готівку від незаконних операцій в сумі майже 190 тис. грн та понад 3 тис. доларів.

Наразі хакеру готується повідомлення про підозру у несанкціонованому втручанні у роботу комп'ютерів та у несанкціонованому збуті або розповсюдженні інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в комп'ютерах, за ч. 2 ст. 361, ч. 1 ст. 361-2 Кримінального кодексу.

Новини за темою: У Чехії вважають, що російські хакери атакували місцеві лікарні

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що на офіційний вебсайт Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснюють масовані сторонні атаки.

Loading...