live

Із породіллею, яка померла в Івано-Франківську, контактували хворі на COVID-19 лікарі

Інфікування коронавірусом у породіллі підтвердили 1 квітня

Тести на коронавірус

Фото з відкритих джерел

Із зараженою COVID-19 жінкою, яка померла після пологів в лікарні Івано-Франківська, контактували інфіковані коронавірусом лікар та акушерка, але встановити, хто кого заразив наразі неможливо. Про це заявив директор департаменту охорони здоров'я Івано-Франківської ОДА Володимир Чемний, повідомляє hromadske.

За його словами, 37-річна жінка потрапила в лікарню для спостереження гінекологів ще за місяць до пологів, адже в неї була підозра на гестоз (ускладнення під час вагітності, - ред.). Також вона мала супутні захворювання, однак буквально за один день до пологів в неї з'явилися прояви вірусної інфекції. 

Після цього жінку перевели у спеціальне відділення, а вона сама розповіла лікарю, що ще в листопаді 2019 року була в Польщі. 

"На жаль, її стан погіршився, наростала дихальна недостатність і після народження дитини жінка померла на другий день", - сказав директор департаменту.

Водночас він уточнив, що лікарі не вважають, що жінка заразилась у Польщі, але встановити джерело зараження зараз немає можливості.

"До родів цієї жінки в нас не було серед пацієнтів і серед лікарів навіть підозри на коронавірусну інфекцію. Проте на даний момент у нас є троє працівників з перинатального центру (лікар і дві акушерки), які дійсно зараз мають позитивний результат на COVID-19", - розповів Чемний і додав, що лікар та анестезистка контактували з жінкою, але встановити, чи вони заразили жінку, чи вона їх, або ці випадки не пов'язані, неможливо.

Крім цього, директор департаменту стверджує, що померлу відвідували родичі, однак сестра породіллі заперечує цю інформацію.

"Я з нею говорила по телефону 19, 20 чи 21, я не можу точно сказати дату, вона подзвонила і сказала, що вона сидить у коридорі пологового будинку, бо у палаті, де чотири жінки, у двох була температура і стерилізують палату. Тих жінок двох забрали. Після них стерилізували кімнату", - розповіла сестра.

Слід зауважити, Чемний заявляє, що у жодної з чотирьох жінок, які були в палаті з померлою, експрес-тест коронавірусу не виявив, але вони продовжують перебувати під спостереженням лікарів. Водночас у самої померлої також експрес-тест коронавірус не підтвердив. Його виявив лише ПЛР-тест.

Сестра померлої також розповіла, що 30 березня їй зателефонували лікарі і розповіли про важкий стан породіллі, а коли родичі поїхали до лікарні, вони застали жінку ще живою, а навколо неї "бігали лікарі".

"Лікарі були без спецодягу, без нічого, ніхто нам не сказав, що у неї така страшна хвороба на той час. Аж уже коли ми приїхали по тіло, вони сказали, що у неї взяли аналізи на коронавірус", - стверджує сестра.

Родичі вже купили труну і планували забрати тіло, але їм не дозволили, бо аналіз підтвердив коронавірус.

"Спецгрупа привезе його (тіло, - ред.), викопати яму, буде все готове. Нам лікар не сказав, що то коронавірус. Ми питаємся, він каже: а ви що не знали, що між нами тут ходить коронавірус уже два місяці?" - додала родичка загиблої.

Нагадаємо, в понеділок, 30 березня, в Івано-Франківському обласному пологовому будинку померла породілля, в якої спочатку підозрювали, а згодом підтвердили коронавірусну хворобу COVID-19. 

Loading...