live

Через скандальну заяву про ромів за мера Івано-Франківська взялася поліція

Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків Фото з відкритих джерел

Також поліція відхрестилась від своєї участі у перевезенні ромів у іншу область

Поліція відкрила кримінальне провадження проти мера Івано-Франківська Руслана Марцінківа через його вислів стосовно ромів, яких він не хоче бачити у місті. Про це йдеться на сайті Нацполіції.

"Неприпустимо, коли посадова особа дозволяє собі спілкуватися мовою ворожнечі. Ніхто не має права дискримінувати людей за будь-якою ознакою, зокрема і за національною чи етнічною приналежністю. Особливо обурює, що у цих цілях намагалися використати поліцію. Наголошую, що поліцейські насильно не змушували осіб ромської народності покидати територію області та нікуди їх не перевозили. Переконаний, що слідчі поліції під час досудового розслідування детально розберуться в цій ситуації".

Зазначається, що за фактом висловлювання міського голови слідчі поліції Івано-Франківщини розпочали кримінальне провадження за ст. 161 Кримінального кодексу (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності).

Нагадаємо, мер Івано-Франківська Руслан Марцінків доручив вивезти з міста у Закарпатську область людей ромської національності.

Пізніше посольство США в Україні висловило стурбованість дискримінацією ромів міським головою Івано-Франківська Русланом Марцінківом.

Loading...