Європейський футбол втратить 4 млрд євро через коронавірус

Президент італійського "Ювентуса" Андреа Аньєллі Фото з відкритих джерел

90% всіх збитків, за підрахунками ФІФА, ляже на плечі футбольних клубів

Європейський футбол втратить 4 млрд євро через коронавірус, оскільки стадіони пустують, спонсори тікають, а телеканали вимагають знижок. Перші підсумки пандемії підбив президент італійського "Ювентуса" Андреа Аньєллі, який очолює Асоціацію європейських клубів.

За словами Аньєллі, ринок купівлі-продажу футбольних талантів скоротиться на 20-30%. Саме цю цифру міг з мінуса на плюс змінити Лео Мессі, але гучний перехід володаря шести "Золотих м'ячів" з "Барселони" обернувся фарсом.

"Футбол - найпопулярніший і найприбутковіший спорт на планеті. Однак і для нього 4 млрд євро за два сезони - гігантські гроші. 90% цих збитків, за підрахунками ФІФА, ляже на плечі клубів. Втрати гігантські, і для багатьох клубів вони можуть обернутися фінансовою кризою. Точний масштаб того, що сталося ми зможемо оцінити лише після публікації річних звітів восени", - зазначив президент "Ювентуса".

Як відомо, через пандемію коронавірусу сезон у деяких європейських лігах завершився достроково. В результаті телеканали, які оплатили гігантські рахунки за право транслювати матчі, вимагають компенсації.

Найбагатша у світі англійська Прем'єр-ліга повернула понад 360 млн євро, німецька Бундесліга - близько 200 млн. А ще 575 млн євро еліта європейського футболу втратила на трансляції міжнародних клубних змагань, зокрема Ліги чемпіонів і Ліги Європи, фінальну частину яких догравали в один матч, без відповідних ігор.

 

Новини за темою: Мессі відновив тренування в "Барселоні"

Раніше повідомлялося, що в англійській Прем'єр-лізі вводиться нове правило - судді зможуть видаляти гравців, які навмисне кашляють на суперників. Зокрема, це буде прирівняно до неспортивної поведінки, такої як удар або словесна образа. Нововведення залишиться в силі до кінця пандемії COVID-19.

Loading...