live
Новини » Спорт Читать эту новость на русском

Український легкоатлет отримав бронзу ЧЄ-2014 після дискваліфікації росіянина

Український атлет Руслан Дмитренко Легка атлетика ФЛАУ

Фініш на чоловічій "двадцятці" у Цюриху швидше нагадував фініш спринтерів, аніж скороходів

Через шість років після чемпіонату Європи-2014 Європейська легка атлетика (ЕА) офіційно оголосила про те, що українець Руслан Дмитренко став бронзовим призером зі спортивної ходьби на 20 км. Про це повідомляє пресслужба ФЛАУ.

Це стало можливим після дискваліфікації через порушення антидопінгових правил росіянина Олександра Іванова.

Фініш на чоловічій "двадцятці" у Цюриху швидше нагадував фініш спринтерів, аніж скороходів. Щоб визначити, хто яким був, організаторам довелося звернутися до системи фотофінішу. Атлетів, які посіли місця з першого по четверте, розділили дві секунди. Переможцем тоді став іспанець Мігель Анхель Лопес (1:19.44 хв). На другу сходинку піднявся росіянин Олександр Іванов (1:19.45 год). Ще один представник Росії Денис Стрєлков і українець Руслан Дмитренко показали час 1:19.46 год, проте десяті (!) долі секунди були на боці Стрєлкова.

Після дискваліфікації Іванова Дмитренко піднявся на третє місце, а Стрєлков, відповідно, став другим.

Навіть попри те, що звістка про бронзу надійшла до Руслана Дмитренка лише через шість років після чемпіонату Європи, ця медаль має для нього неабияку цінність. Нагадаємо, що у березні Руслан потрапив у жахливе ДТП. П’ятка на правій нозі була роздроблена на кілька сегментів, постраждали коліно і великий палець лівої ноги та ліва рука. Незважаючи на це, Дмитренко має намір повернутися у спорт.

Раніше повідомлялося, що збірна України з синхронного плавання виборола сім з десяти золотих медалей на першому етапі світової серії FINA (Міжнародної аматорської федерації плавання), що проходив в Парижі.