live

У США звинуватили Росію і Катар в корупції у ФІФА

Фото з відкритих джерел

Деякі чиновники отримували декілька мільйонів доларів

Міністерство юстицій США звинуватило Росію і Катар у підкупі чиновників Міжнародної федерації футболу (ФІФА) для того, щоб виграти заявки на Кубок світу. Про це повідомляє The New York Times

Як зазначається, американські прокурори висунули звинувачення у обвинувальному акті, в якому звинувачували трьох керівників засобів масової інформації та спортивну маркетингову компанію у ряді злочинів, включаючи дротове шахрайство та відмивання грошей для забезпечення телевізійних та маркетингових прав на міжнародних футбольних турнірах.

Однак, найбільший хабар від РФ отримав колишній віцепрезидент ФІФА з Тринідаду і Тобаго Джек Уорнер - 5 мільйонів доларів. Водночас колишньому члену виконавчого комітету ФІФА Рафаелю Сальгеро Росія обіцяла мільйон доларів. 

Крім цього, прокурори з'ясували, що від Катару хабарі отримували колишній президент бразильської конфедерації футболу Рікардо Тейшер та президент КОНМЕБОЛ Ніколас Леос, який помер минулого року. 

Нагадаємо, раніше Міжнародна федерація футбольних асоціацій (ФІФА) подала позови до швейцарського суду проти колишніх президента та віцепрезидента організації – Йозефа Блаттера і Мішеля Платіні. Зокрема, ФІФА вимагала повернення 2 мільйонів євро, необгрунтовано виплачених Мішелю Платіні ще в лютому 2011 року. 

Loading...