Новини » Спорт Читать эту новость на русском

Російського біатлоніста Устюгова позбавили олімпійських медалей через допінг

Євген Устюгов Фото з відкритих джерел

Тепер Устюгова буде дискваліфіковано на два роки з 13 лютого 2020 року

Антидопінгова панель Спортивного арбітражного суду позбавила російського біатлоніста Євгена Устюгова двох золотих та однієї бронзової олімпійських медалей через вживання допінгу. Про це пише ТАСС з посиланням на адвоката Устюгова.

Зокрема, суд анулював усі результати Устюгова з 24 січня 2010 року до кінця сезону 2013/2014 року. Біатлоніст втратив золоту медаль за перемогу в мас-старті та бронзову медаль за естафету, які були отримані ним на Олімпіаді у Ванкувері 2010 року. Також була анульована золота медаль за естафету на Олімпіаді в Сочі 2014 року.

У матеріалах суду йдеться про те, що в спортсмена був високий показник гемоглобіну в крові. За словами Устюгова, такі показники пов’язані з генетичною мутацією, яка передалася йому від батьків.

Водночас це рішення також вплинуло на інших учасників естафети на Олімпіаді в Сочі, їх також позбавили золотих та бронзових медалей. Мова йде про Олексія Волкова, Дмитра Малишка та Антона Шипуліна, Івана Черезова, Максима Чудова.

Тепер Устюгова буде дискваліфіковано на два роки з 13 лютого 2020 року, однак свою кар’єру він завершив ще у 2014 році.

Новини за темою: У WADA розповіли про 145 маніпуляцій з допінг-пробами у Москві

Нагадаємо, раніше Незалежна організація по боротьбі з допінгом в легкій атлетиці Athletics Integrity Unit дискваліфікувала українську легкоатлетку Наталію Кроль (Прищепу) до 15 вересня 2021 року за допінг.Loading...