Новини » Спорт Читать эту новость на русском

На "Формулі-1" у Бахрейні вибухнув болід. Гонщик дивом вижив — його врятувала система Halo

Вибух боліду Формули 1 Фото з відкритих джерел

Болід розірвало на дві частини, але Грожан сам зміг вибратися з вогню

Під час гран-прі Бахрейну "Формули-1" 29 листопада сталася масштабна аварія, коли болід французького гонщика Ромена Грожана з команди Haas на першому колі врізався в огорожу і вибухнув, передає The Babel.

Причиною аварії стала невдала спроба Грожана обігнати росіянина Данила Квята з Alpha Tauri. Француз починав гонку на 19 місці. Після удару об барʼєр Грожан пробув у палаючому боліді кілька секунд, але зміг самостійно вибратися. Він отримав опіки рук та ніг, що можна вважати легкими травмами з огляду на масштаб аварії.

За інформацією BBC, Грожан вижив завдяки системі безпеки Halo, запровадженій у 2018 році. Вона являє собою триступеневий титановий захист голови водія. Чималу роль зіграв і костюм Грожана — всі гонщики "Формули-1" мають вогнетривкі костюми.

Під час гонки було ще два інциденти з болідами команди Racing Point — Ленс Стролла перекинувся під час обгону, а у Серхіо Переса загорівся мотор.

Новини за темою: Пілот "Формули-1" став найбагатшим спортсменом Великої Британії

Раніше повідомлялося, що переможцем 12-го етапу чемпіонату світу з автоперегонів "Формула-1" - Ґран-прі Португалії став пілот команди "Мерседес" Льюїс Гамільтон.