live

Глави 17 спортивних федерацій просять президента та парламент зберегти фінансування спорту

Ілюстративне фото Фото з відкритих джерел

Голови федерацій назвали пропозицію уряду "безпрецедентним скороченням", яке знищить спорт в Україні

Керівники 17 спортивних федерацій звернулися з відкритим листом до президента України та Верховної Ради, в якому закликали не приймати скорочення витрат на спорт в тому вигляді, в якому вони запропоновані Кабміном.

Лист оприлюднено на сайті Федерації тенісу України.

За словами представників 17 видів спорту, існує мінімально необхідна межа, за якою спорт зникає: фахівці губляться і спортсмени, будуть зруйновані багаторічні напрацювання, кар'єри багатьох спортсменів будуть зламані, провідні тренери знову при першій можливості виїдуть за кордон.

Голови федерацій назвали пропозицію уряду "безпрецедентним скороченням", яке знищить спорт в Україні.

"Якщо сьогодні підтримати пропозицію Кабінету міністрів України щодо зменшення фінансування спорту, то завтра цього самого спорту в Україні фактично не залишиться", – йдеться у листі.

У листі пропонується скоротити спортивні витрати на ту суму, яка була закладена на участь спортсменів у літній Олімпіаді-2020 та інших заходах найближчих місяців.

"Але багатьом атлетам треба ще вести боротьбу за олімпійські ліцензії, відстоювати честь країни на Всесвітніх та Європейських чемпіонатах, а також якісно готуватися до Олімпійських ігор в Токіо, які хоча і перенесені, але все одно відбудуться", – заявили голови федерацій.

Під листом стоять підписи президентів або віце-президентів Федерацій і Асоціацій академічного веслування, велосипедного спорту, спортивної боротьби, гімнастики, тенісу, настільного тенісу, плавання, легкої атлетики, кінного спорту, карате, волейболу, хокею, бадмінтону, біатлону, тхеквондо, греко-римської боротьби та важкої атлетики.

Нагадаємо, раніше співголова фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко повідомляла про пропозицію Кабінету міністрів у Верховну Раду скоротити витрати бюджету через коронавірусну інфекцію COVID-19.

Loading...