Звільнення Буславець - результат боротьби за вплив на енергоринку, - ЗМІ

Ольга Буславець Фото з відкритих джерел

Звільнення т.в.о. міністра енергетики України Ольги Буславець стало результатом боротьби за переділ впливу в українській енергетиці, що супроводжується потужною інформаційною кампанією. Про це йдеться в статті "Чому Ольгу Буславець вижили з Міненерго?", опублікованій виданням "Економічні новини".

"Останнім часом кадрові перестановки у владі стали до непристойності швидкими, непублічним, просто якимись підкилимними. Топчиновників звільняють одним клацанням пальців, буквально за їх спиною, без всякого чіткого пояснення причин - про які українцям залишається лише здогадуватися. І ось тепер черговою жертвою цих інтриг стала Ольга Буславець. Вона була знята з посади без будь-яких попередніх слухань, без відкритої дискусії, без критичних публікацій в ЗМІ - схоже, що всі ці демократичні традиції залишилися в минулому", - йдеться в публікації.

Автор зазначає, що на сьогодні в енергетичній галузі йде жорстка боротьба між олігархами та кланами, в якій задіяні ЗМІ.

"Вони називають Буславець креатурою Ахметова. Активно мусується версія про те, що Буславець зупиняла АЕС на догоду ахметівським ТЕС, чим сильно розлютила Коломойського і Пінчука, чиї феросплавні заводи потребують дешевої електроенергії. І що рішення про її відставку виходило з Офісу президента. Але зупинка енергоблоків АЕС в нинішньому році почалася до призначення Буславець. А нинішній пуск енергоблока на Запорізькій АЕС був запланований до її відставки", - підкреслює він.

У статті також вказується на можливу причетність до інформаційної атаки проти Ольги Буславець глави парламентського комітету з енергетики Андрія Геруса.

"Герус - людина Ігоря Мазепи (Concorde Capital), однак він цілком може грати і на користь Коломойського, тому що господарі Concorde Capital та "Привату" старі приятелі і компаньйони. Герус регулярно конфліктував з Буславець з самих різних тем. Якщо проаналізувати всі їхні сутички, то можна прийти до такого висновку: Герус завжди виступав не стільки проти Буславець, скільки проти Ахметова. У тих випадках, де рішення Буславець ніяк не можна було витлумачити як лобізм інтересів ДТЕК, Герус її не чіпав. Проте, це з його ініціативи проти Буславець була розгорнута інформаційна компанія, що вперто називала її "людиною Ахметова", - йдеться в публікації.

Аналізуючи ймовірність повернення Ольги Буславець в Міненерго як міністра, автор зазначає: "Для цього лише необхідно, щоб її підтримала парламентська більшість. Чесно кажучи, з огляду на, що на чолі комітету з енергетики стоїть Герус, який ще й регулярно ходить на Банкову "шепотіти" на вухо президентові, в це віриться насилу. Але зараз, коли президент стрімко втрачає свою вагу через таких порадників, а його партія розвалюється на очах, можливо все! І можливо, що професіоналізм Буславець таки зможе побороти нездорову конкуренцію", - підсумував він.

 

Loading...