Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Зростання тарифів на електрику і доставку газу – це допомога людям? Симоненко розкритикував дії влади

Петро Симоненко. Фото: Мусієнко Владислав/УНІАН

Заробітну плату сьогодні збільшують працівникам прокуратури, а у школах вчителям зарплати не підвищують!

Підвищуючи тарифи на електроенергію з 1 листопада та тарифи на доставку газу, влада не допомагає українцям. Хоча у період коронавірусу це питання потребує радикальних підходів. 

Про це в ефірі ток-шоу "15" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України ІІ-VІІ скликань Петро Симоненко.

Політик зауважив, що за останній час дохід українців зменшився на 7%, споживчі витрати скоротилися на 10% і аж 43% доходів українські сім’ї сьогодні витрачають на їжу. Натомість українська влада, додав екснардеп, замість допомоги людям вкотре вирішила підвищити тарифи.

"Тобто купівельна спроможність різко падає, життєві умови погіршуються тим, що коронавірус вимагає додаткових витрат і розходів, колосальних, на підтримку здоров’я сім’ї. А якщо хтось захворів, то це взагалі практично друга епідемія для всієї сім’ї. Це справді вимагає зовсім інших підходів", – зазначив екснардеп. 

Зі слів Петра Симоненка, в такий важкий для кожного українця час держава мала б підтримати його, натомість уряд вирішив остаточно добити людей – підвищує тарифи на комунальні послуги. 

"Чому ви з 1 листопада підвищуєте тарифи на електроенергію? Кому ви допомагаєте? Підприємцю? Ні, звичайно! Чому ви за доставку газу з 1 листопада збільшуєте тарифи? Це що, допомагає? Ні! Заробітну плату сьогодні збільшують працівникам прокуратури, з 1 листопада, а у школах вчителям зарплати не збільшуєте! Тобто я ще раз підкреслю, що це питання сьогодні потребує радикальних підходів", – наголосив гість ток-шоу.

Новини за темою: Тарифи в Україні знову ростуть: Чому взялися за електроенергію і транспортування газу і коли чекати підвищення

Так, продовжив Петро Симоненко, кредитна ставка для підприємців має бути нульовою, щоб вони отримали хоча б якесь відтермінування падіння свого виробництва.

Окрім цього, додав колишній нардеп, в нинішніх умовах пандемії коронавірусу в обов’язковому порядку держава має забезпечити безкоштовну медичну допомогу на всіх рівнях.

"Скоро у нас дійде до геометричної прогресії! Непрофесіоналізм, відсутність конкретних заходів та небажання вирішувати на державному рівні проблеми. Тільки язиками плещуть. По-іншому я не можу охарактеризувати те, що відбувається", – прокоментував Симоненко.

Нагадаємо, Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, 25 листопада схвалила проєкти постанов про встановлення нових тарифів для облгазів на доставку газу.

Згідно з повідомленням, зменшення вартості доставки відбудеться лише в двох операторах, а у 20 компаніях пропонують підняти тариф в середньому на 80%. 

Як зазначається, зміни ще не набули чинності. За процедурою, НКРЕКП повинна оприлюднити проєкти постанов, після чого протягом 10 днів всі охочі можуть надати свої зауваження та пропозиції щодо змін.

Loading...