live

Зросла вразливість фінансової системи України до зовнішніх шоків – експерт

Економіка України

Фото з відкритих джерел

Україна опинилася на порозі валютної та боргової криз

Вразливість фінансової системи України від різних процесів у світовій економіці зросла до критичного рівня. Про це у виданні ZN.UA пише завідувачка відділом державних фінансів Growford Institute (Київ) Тетяна Богдан.

"При високих рівнях зовнішнього боргу та обсягу боргових виплат критично високою стала вразливість фінансової системи країни до дії зовнішніх шоків. У березні 2020 року, коли Європа стала епіцентром розповсюдження коронавирусної інфекції, відбулася переоцінка ризиків міжнародними інвесторами і почався масштабний відплив капіталів з ринків, що формуються. В таких умовах доступ українських позичальників до нового приватного фінансування був фактично закритий, а Україна зіткнулася з проблемою нестачі зовнішнього фінансування і опинилася на порозі валютної та боргової криз", - пише вона.

Нагадаємо, раніше політичний експерт Володимир Кацман розповів, що посилення карантину – це правильні заходи. Але треба пам’ятати, що заходи по посиленню карантину, заходи по фактичному знищенню економіки, накладаються у нас на соціальні аспекти життя.

Loading...