Зниження зарплат і зростання інфляції: Прогноз уряду на 2020 рік

Фото з відкритих джерел

Інфляція може тимчасово прискоритися до 8,7%, однак наступного року має повернутися до 5%

Через карантин, викликаний поширенням коронавірусу COVID-19, Кабінет міністрів України прогнозує зниження зарплат, зростання інфляції та збільшення випадків безробіття. Про це йдеться у тексті проєкту до закону про державний бюджет на 2020 рік на сайті парламенту

Так, згідно з оновленим проєктом, очікується зниження ВВП на 3,9%. Раніше уряд очікував збільшення валового внутрішнього потенціалу країни на 3,7%. 

Крім цього, Кабмін спрогнозував збільшення рівня безробіття на 9,4%, тоді як попередній прогноз становив 8,1%. Водночас падіння заробітних плат складатиме 0,3%.

Також середньорічний курс долара може бути встановлено на рівні 29,5 грн при попередньому прогнозі – 27 грн/дол. При цьому інфляція тимчасово прискориться до 8,7%, а вже наступного року має повернутися до 5%

Однак, в Кабміні прогнозують, що у другій половині цього року відновиться економічне зростання та триватиме протягом наступних років. Зазначається, що це може відбутися за рахунок попиту на аграрну продукцію у світі, яку експортує Україна. 

Нагадаємо, 11 квітня Бюджетний комітет Верховної Ради затвердив проєкт змін до держбюджету на 2020 рік. Серед основних змін - зменшення Фонду на боротьбу з COVID-19 та відновлення дотації аграріям.

А нещодавно на сайті парламенту з'явився доопрацьований законопроєкт змін до державного бюджету. Loading...