"Зловмисні інвестиції": Помпео відреагував на намір Китаю купити український "Мотор Січ"

Державний секретар США Майк Помпео Фото з відкритих джерел

Натомість Держсекретар запевнив Україну в підтримці з боку США

Державний секретар США Майк Помпео відреагував на намір Китаю купити український завод з виробництва авіаційних газотурбінних двигунів для літаків і вертольотів "Мотор Січ". Про це йдеться на сайті Держдепартаменту Сполучених Штатів. 

Так, 26 серпня Помпео провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським. У ході розмови американський держсекретар підняв питання інвестицій в український промисловий сектор.

"Помпео висловив стурбованість США з приводу зловмисних інвестицій КНР в Україну, включаючи зусилля Пекіна щодо придбання виробника двигунів "Мотор Січ", - йдеться у повідомленні на сайті Держдепу. 

Новини за темою: Все з точки національних інтересів: Секретар РНБО прокоментував позицію влади щодо «Мотор Січі»

Крім цього, Майк Помпео запевнив, що США продовжуватимуть підтримувати Україну і людей з метою просування верховенства права, сприяння економічному зростанню, залученню іноземних інвестицій та усуненню ендемічної корупції, яка обмежує її потенціал.

Довідка
Мотор Січ - одна з провідних у світі корпорацій з розробки, виробництва, ремонту та сервісного обслуговування авіаційних газотурбінних двигунів для літаків та вертольотів, а також промислових газотурбінних установок. Певний час її одноосібно контролював колишній народний депутат В'ячеслав Богуслаєв. Наразі він є президентом підприємтва. 

Нагадаємо, у квітні 2018 року президент ПАТ "Мотор Січ" В’ячеслав Богуслаєв підтвердив, що продав китайцям свою частину акцій корпорації. Чиновник наголосив, що усе відбулося легально та додав, що акції "Мотор Січі" активно продаються і в інших країнах. 

 

Loading...