Журналіст Кацман: Кабмін вивів у "ручний режим" 66 млрд Фонду боротьби з COVID-19 і готується до відставки – "мавр" може йти!

Володимир Кацман Фото з відкритих джерел

"Жовта картка" чинному уряду вже показана. Кабмін готується до виходу, адже свою функцію він виконав - вивів у ручний режим витрат 66 млрд грн Фонду боротьби з COVID-19, дав можливість заробляти на цьому казнокрадам і мародерам. "Мавр зробив свою справу - мавр може йти" - відставка цього Кабміну вирішена.

Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

"Відсутність навіть початку розгляду бюджету до місцевих виборів - це "жовта картка" уряду, якщо брати футбольну аналогію. Він на вихід готується, оскільки свою функцію вже виконав. Він вивів в ручний режим 66 млрд грн "коронавірусного фонду". І справа не стільки в тому, що розподіл йде несправедливо і непропорціонально, ці гроші витрачаються з порушеннями, - в Кабміні їх витрачають на свій розсуд, там немає контролю з боку парламенту. Рахункова палата на цей рахунок ще місяць тому чітко все сказала – нецільові витрати, мародерство, казнокрадство", – переконаний Володимир Кацман.

Журналіст вважає, що на вівторковому засіданні ВР мали б заслухати звіт про використання коштів зі згаданого фонду – і покарати порушників законів.

"Парламент не просто повинен був вислухати президента і його стратегічні плани на майбутнє, не тільки посилити штрафи за маски або рукавички, сьогодні парламент зобов'язаний був заслухати, в тому числі, звіт з витрачання "коронавірусного фонду", проаналізувати ситуацію, зробити висновки щодо посадових осіб, які допустили нецільові витрати... але у депутатів тільки вибори на думці і власний піар", – підкреслив він.

"Як же так сталося, що ми жодного апарату ШВЛ не закупили, як так вийшло, що кисень, який був необхідний, не закупили вчасно, медики тікають, тому що їм не платять - у нас же пік захворювання, послухайте! У нас же, як кажуть, перша хвиля піднімається, друга хвиля, третя, четверта... А ми тільки сьогодні відправляємо гроші в регіони для того, щоб хоч якийсь зайвий балон кисню закупити, а скільком закупити не встигли!.. Створюється на восьмому місяці карантину комісія на чолі з президентом для боротьби з пандемією, триває "друга серія" т. зв. реформи Супрун, в лікарнях нічим годувати хворих і нізвідки брати лікарів, а доплати їм ніхто робити не збирається, – ось реальна картина ситуації з пандемією, уряд все на світі провалив, він зобов'язаний не просто "піти", чиновників треба покарати за розграбування народних грошей з цього фонду, який збирали по всій країні, затягуючи пояси!" - резюмував Володимир Кацман.