Журналіст Кацман: Держбюджет на наступний рік - це "51-й відтінок сірого" такого ж сірого уряду Шмигаля

Політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман Фото з відкритих джерел

Проєкт державного бюджету 2021 - це не головний фінансовий документ країни, не "бюджет розвитку", а "51-й відтінок сірого", тому що відображає традицію всіх прем'єр-міністрів України дбати не про інтереси українських громадян, а про зовнішні борги і міжнародних кредиторів.

Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

"Навіть загальна назва цього бюджету не визначена. Прем'єри Яценюк і Гройсман говорив спочатку - "бюджет розвитку", потім "бюджет майбутнього", потім ще чогось... інші говорили - ні, це, навпаки, "бюджет проїдання"... Цей же бюджет уряду Шмигаля не отримав навіть якогось свого імені, тому що уряд не отримав ні затверджену ВР програму, ні довіру людей! Це - пустушка! Уряд "50 відтінків сірого", а ось бюджет - це "51-й відтінок сірого", на жаль, такого ж сірого і некомпетентного Кабміну", – акцентував Володимир Кацман.

Експерт вважає, що "назвати проєкт Державного бюджету на 2021 рік "бюджетом розвитку" вже точно не можна, скоріше, можна вважати сірим бюджетом повернення боргів МВФ і СБ".

"Це - сірий бюджет!.. Якщо витрати на Офіс президента, на силові структури, на якісь правоохоронні або антикорупційними органи збільшуються, то для мене цей бюджет не є бюджетом розвитку, тому що це бюджет, який продовжує ту традицію, котрої 18 прем'єр-міністрів дотримувалися - влаштовується цілий серіал із "вкидами" у ЗМІ окремих статей бюджету і "промацуванням" реакції суспільства... Сьогодні ми навіть не розуміємо, які витрати ми повинні збільшити, а яких зменшити, тому що держава не проводить аудит держави. "Великі реформатори "Укроборонпрому" говорили спочатку, що тільки в їхній компанії крадуть по 300 тис. доларів ... на день!... І? Я не чув про жодну справу щодо "Укроборонпрому"! Тепер, після перспективи відставки Абромавичуса, який завалив всю справу, вони кажуть, що, мовляв, потрібно продовжувати "видатні реформи" ... як же так! Як ми обчислимо скільки грошей потрібно виділяти для вітчизняної військової промисловості, якщо там панує корупція? Де аудит?"- задався питанням журналіст.

Він вважає, що бурхливе обговорення "сірого" бюджету - це підготовка до звільнення уряду Шмигаля, який, ймовірно, планується найближчим часом.

"Все це затіяно тому, що і Президент України Володимир Зеленський, і Рада розуміють, що цей камін вже своє "відіграв": він вивів з бюджету під Ручне управління в "коронавірусний фонд" 66 млрд, "освоїв" їх, і тепер його пора звільняти! Мавр зробив свою справу - мавр може йти!" - переконаний експерт.

"У бюджеті сказано, що жодної копійки не додадуть ветеранам Великої Вітчизняної війни... ці люди, їх вже зовсім мало, тягнуть жалюгідне існування, а держава про них забуває ... де прирівнювання мінімальної пенсії до прожиткового рівня? І це при такій інфляції, зростанні цін, бензину, курсу долара! Ніхто вже й не згадує про рішення КСУ, за яким мали повернути пільги "чорнобильцям", ветеранам воєн,"дітям війни". Ні Гройсман, ні Гончарук, ні Шмигаль не заклали в бюджет жодної копійки компенсації цим людям за те, що уряд Яценюка у них відібрав!.. Це чіткі лакмусові папірці для мене, що "сірий бюджет" - антисоціальний і антинародний, прийнятий він не буде, а ось переписаний заново, не виключено!" - резюмував Володимир Кацман.