Зеленський ввів у дію рішення РНБО про фінансування нацбезпеки і оборони

Володимир Зеленський Офіс президента

У відомстві пропонували передбачити у держбюджеті-2021 для сфери нацбезпеки і оборони не менше 267 млрд гривень

Президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо пропозицій передбачити у державному бюджеті на наступний рік для сфери нацбезпеки і оборони не менше 267 млрд гривень. Відповідний указ №486/2020 опублікований на сайті Офісу президента.

"Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 5 листопада 2020 року "Про пропозиції до проєкту Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" по статтях, пов’язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони України", - йдеться у документі.

Зокрема, рішенням Ради національної безпеки і оборони доручено Кабінету міністрів передбачити під час доопрацювання проєкту закону "Про Державний бюджет України на 2021 рік" видатки на забезпечення національної безпеки в обсязі не менше 5,93% від ВВП для сектору безпеки і оборони України, при цьому фінансування потреб передбачити в обсязі не менше 267 млрд 250 млн 900 тис. гривень.

Також, Кабмін має вжити у 2021 році заходів щодо забезпечення першочергового фінансування діяльності суб'єктів сектору безпеки і оборони України за такими пріоритетними напрямами:

  • розвиток сектору безпеки і оборони відповідно до стандартів НАТО;
  • виконання заходів із розробки, підготовки виробництва та закупівлі нових зразків озброєння і військової техніки;
  • посилення системи протиповітряної оборони держави;
  • розвиток Військово-Морських сил ЗСУ;
  • посилення розвідувальних спроможностей держави;
  • реалізація державної політики у сфері кібербезпеки;
  • посилення контррозвідувального захисту та боротьби з тероризмом і диверсійною діяльністю;
  • реалізація соціальних гарантій військовослужбовців тощо.

Новини за темою: Екстрене засідання РНБО через рішення КСУ: Що варто зробити президенту для реанімації судової реформи?

Нагадаємо, на пленарному засіданні у четвер, 5 листопада, Верховна Рада проголосувала в першому читанні за законопроєкт про держбюджет на 2021 рік. За виступили 275 парламентарів.

Крім того, на позачерговому засіданні, Верховна Рада схвалила за основу законопроєкт №4100, який передбачає зміни до Бюджетного кодексу.

Loading...