Зеленський схвалив мораторій на банкрутство бюджетних організацій

Президент України Володимир Зеленський Офіс президента

Документ не допускає відкривати провадження у справах про банкрутство боржників — казенних підприємств і бюджетних установ

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт, який забороняє відкривати судове провадження у справах про банкрутство державних установ. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента. 

Як зазначається, Закон № 686-ІХ "Про внесення змін до Кодексу України про процедури банкрутства" спрямований на усунення недоліків Кодексу про банкрутство. 

Зокрема, документ наказує недопущення відкриття провадження у справах про банкрутство органів державної влади, місцевого самоврядування, бюджетних установ та організацій. Згідно із законом, провадження у справах про банкрутство боржників — казенних підприємств і бюджетних установ, а також санацій таких боржників до відкриття провадження у справі про банкрутство не допускається.

Новини за темою: Зеленський: Україна терміново потребує фінансових ресурсів, щоб запобігти банкрутству

Крім цього, закон дозволить господарським судам виконувати провадження у справах про банкрутство у встановленні кодексом процесуальні строки. Відзначається, що це сприятиме стимулюванню інвестиційних та кредитних сфер економіки. 

Telegram-канал Офісу президента

Нагадаємо, наприкінці липня 2019 року Кабінет міністрів України схвалив проєкт постанови "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2013 р. №38 та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України у зв’язку з прийняттям Кодексу України з процедур банкрутства". Згідно з документом, ініціювати проведення санації може керівник державного підприємства за рішенням його учасників чи акціонерів.

Loading...