Зеленський підписав закон, який дозволяє ФОПам не платити ЄСВ за місяці, в які вони не отримали прибутку

Володимир Зеленський Фото: Офіс президента

Законом передбачається також і те, що від сплати податку звільнили осіб, які провадять незалежну професійну діяльність

Президент Володимир Зеленський підписав Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" щодо усунення дискримінації за колом платників".

Про це повідомляється на офіційному сайті глави держави.

Так, даний закон передбачає звільнення самозайнятих осіб, фізичних осіб – підприємців, які мають основне місце роботи, від сплати за себе єдиного соціального внеску за місяці, за які роботодавець сплатив страховий внесок за них, з 1 січня 2021 року.

Крім того, скасовується обов’язок фізичних осіб – підприємців (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності), осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, та членів фермерського господарства сплачувати мінімальний розмір єдиного соціального внеску за місяці, у яких не було отримано доходу (прибутку).

Новини за темою: В Україні збільшилася кількість ФОПів, - ДПС

Також закон дозволяє державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичними особами – підприємцями, які не здійснювали такої діяльності та не отримували доходів за період, починаючи з 2017 року, шляхом списання їм сум недоїмки з єдиного соціального внеску, а також штрафів і пені, нарахованих на такі суми, за умови подання ними відповідно до закону необхідних документів.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Верховна Рада підтримала звільнення ФОПів від ЄСВ за травень 2020 року.

Новини за темою: НБУ спростив порядок відкриття та закриття банківських рахунків для ФОПів

Також повідомлялося, що Зеленський анонсував програму соціального захисту, за якою ФОПи 1 або 2 груп зможуть отримати допомогу на дитину віком до десяти років.

Loading...