Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Зеленський хоче відтермінувати обов’язкові касові апарати для ФОПів до 2022 року

Президент України Володимир Зеленський Офіс президента

Причиною цього стала необхідність врегулювання проблемних для бізнесу питань

Президент України Володимир Зеленський зареєстрував законопроєкт про відтермінування обов’язкового використання касових апаратів для фізичних осіб-підприємців (ФОП) на рік. Про це йдеться на сайті Верховної Ради. 

Зокрема, для ФОПів II - IV груп платників податків, доходи яких не перевищують граничний обсяг доходів для I групи (крім "ризикових" сфер), пропонується відтермінувати впровадження обов'язкових реєстраторів розрахункових операцій РРО до 1 січня 2021 року.

Окрім цього, у законопроєкт глава держави вніс низку інших пропозицій, серед яких:

  • визначити граничний обсяг доходів для використання спрощеної системи сплати Єдиного податку;
  • виключити норми компенсації частини суми від санкцій "продавця" покупцям через порушення порядку проведення розрахункових операцій частини суми;
  • скасувати штрафні санкції за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті РРО;
  • продовжити на рік (до 1 січня 2022 року) застосування понижених розмірів фінансових санкцій за порушення вимог закону щодо використання РРО (крім "ризикових" сфер);
  • запровадити поняття "дистанційні послуги" та передбачити незастосування РРО (ПРРО) під час їхнього надання, за умови розрахунків за допомогою банківських систем.

Новини за темою: Зеленський анонсував виплати ФОПам, які постраждали від посилення карантину

Водночас у пояснювальній записці до законопроєкту йдеться про те, що відтермінувати введення РРО необхідно для вирішення проблемних для бізнесу питань, в тому числі тих, які виникли умовах дії карантину через COVID-19. 

Нагадаємо, 17 листопада Верховна Рада провалила голосування за законопроєкт відтермінування касових апаратів для ФОПів до 1 січня 2022 року для платників єдиного податку 2-4 груп, за винятком ризикових галузей.

Loading...