Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Здорожчання біткоїна триватиме, але його шлях буде хвилеподібним, - експерти

Біткойни. Фото: radiosvoboda.org

25 листопада торги на світовому ринку криптовалют спровокували чи не рекордний стрибок курсу біткоїна – він сягнув позначки 19,4 тис. доларів. Ще трохи і "биток" зможе побити свій рекорд грудня 2017 року, коли його ціна перевищила 20 тис. доларів. Однак прогнози експертів щодо майбутнього BTC є неоднозначними. Про це у своїй статті "Біткоїн на роздоріжжі. Чому зростає крипта і чи лусне "биток" цього разу" написала Ірина Шостак, журналіст 112.ua.

Оскільки ринок криптовалют, та й будь-який інший інвестиційний ринок, є нестабільним, експерти не беруться стверджувати, що нинішня тенденція стане своєрідною закономірністю для біткоїна. Проте наголошують, що одна з причин недавнього стрибка його курсу вгору полягає в тому, що платіжна система PayPal оголосила про використання криптовалюти, що стало фактором підтримки біткоїна на плаву.

"PayPal надає дуже хорошу підтримку і попит на крипту. Забігаючи наперед, скажу: те, що PayPal (законослухняна компанія, що підпорядковується американському регулятору) включила його у платіжну систему, свідчить про те, що біткоїн вижив. Найімовірніше, його здорожчання триватиме. Щоправда, цей шлях явно буде хвилеподібним", - спрогнозував у коментарі 112.ua керуючий партнер інвестиційної компанії Hug's Ерік Найман.

Більшість експертів впевнені, що незначного зниження ціни очікувати логічно, адже упродовж останніх місяців "биток" зробив різкий ривок уперед з мінімальними відкатами. Після цього зниження аналітики обговорюють 2 варіанти розвитку подій.

У першому очікується стабілізація курсу з подальшим відновленням тенденції до здорожчання. А у другому – після незначної корекції курсу можливе зростання на 2-3 тис. доларів, а може й набагато більше.

"Або буде стрибок на 3 тис. доларів, а потім курс все одно знизиться і закріпиться десь на позначці 14 тис. доларів, або буде стрибок до 30 тис. доларів. Надалі ж робити прогнози буде дуже складно", - говорить у коментарі 112.ua CEO юридичної фірми Alter Владислав Андрющенко.

Так чи інакше, експерти радять не забувати хеджувати ризики, оскільки нікому невідомо, як насправді поведе себе ринок. Загалом вони одностайні в тому, що як би зараз не поводилася крипта, у довгостроковій перспективі біткоїн буде тільки дорожчати. Почасти цьому сприятиме і легалізація криптовалюти у майбутньому, яку активно обговорюють в експертних колах.

Loading...