Зарплата Коболєва – кілька мільйонів, а вчителя – 6-7 тисяч, – Клочок про середні зарплати в Україні

politeka.net

Рівень "мінімалки" в Україні має бути підвищений

От у нас заробітна плата в Коболєва  – кілька мільйонів гривень в місяць. А заробітна плата, наприклад, вчителя – 6-7 тисяч гривень. Тому прирівнюватися до середньої заробітної плати – не зовсім правильно.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі  ZIK  сказав політичний експерт Валерій Клочок.

За його словами, українці доволі токсично ставляться до високих зарплат чиновників через те, що самі отримують недостатньо коштів для забезпечення елементарних життєвих потреб.

"Мінімальна заробітна плата в Україні – на рівні 4 700 гривень. Вона, на перший погляд, є немалою, але тут питання, скільки ми реально отримуємо і скільки платимо за компослуги і ліки. Це неспівмірні речі", – наголосив Валерій Клочок.

Відтак, за його словами, рівень "мінімалки" в Україні має бути підвищений. Також, на думку Валерія Клочка, ініціатива прем’єра, що зарплати міністрів будуть прирівнюватися до середніх зарплат українців, є непоганою, але в ній є маніпуляція.

"Маніпуляція в тому, яка це середня зарплата і за рахунок чого вона формується. Якщо за рахунок Коболєва і тих, хто отримує в "Укрпошті" мінімальні зарплати, то тоді так, вийдемо на рівень середньої зарплати 15 тисяч гривень. А що насправді? Яку зарплату отримують українці "на руки"? Навіть 10 тисяч сьогодні важко знайти… От у нас заробітна плата в Коболєва  – кілька мільйонів гривень на місяць. А заробітна плата, наприклад, вчителя – 6-7 тисяч гривень. Тому, прирівнюватися до середньої заробітної плати не зовсім правильно. Гончарук придумав собі таку модель, щоб зарплата була трохи більшою, але давайте звертати увагу на те, яка це має бути цифра. Це цифра, яка має бути зазначена в певному законі, наприклад, бюджеті", – додав експерт.

Так, на думку Валерія Клочка, зарплати топ-чиновників мають бути прив’язані до бюджету: у який бюджетний рік вони ввійшли, таку зарплату і повинні отримувати.

"От виконаний бюджетний рік, немає питань, можна говорити про те, що ви можете підвищити собі зарплату. А якщо по року мінус десятки мільярдів гривень, то про які зарплати ми можемо говорити? Тут люди мають нести кримінальну відповідальність! ", – акцентував політичний експерт.

Як відомо, в новому Кабінеті міністрів найбільшу зарплату отримує міністр закордонних справ Вадим Пристайко — 234 тисячі гривень. Не особливо відстають від нього міністр юстиції Денис Малюська та міністр економіки Тимофій Милованов — 226 і 222 тисячі гривень відповідно. Останні у п'ятірці лідерів міністерка соцполітики Юлія Соколовська та міністерка у справах ветеранів Оксана Коляда з зарплатами у 217 та 159 тисяч гривень.

Та найбільше українців обурила заробітна плата голови "Укрпошти" Ігоря Смілянського на 2020 рік — майже два мільйона гривень на місяць. А точніше — 1 886 808 гривень.

Міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет пообіцяв прив’язати надбавки та премії посадовців до результатів роботи.

А за словами прем’єра Олексія Гончарука, зарплати міністрів, їх заступників та інших високопосадовців будуть прив'язані до середньої по Україні.Loading...