Запровадження квот на імпорт нафтопродуктів призведе до шоку і ажіотажу, – Віталій Крижевський

Віталій Крижевський NEWSONE

Такий "шок" коштуватиме українським споживачам дуже дорого

Редактор професійного сайту Enkorr Віталій Крижевський заявив, що запровадження квот на імпорт нафтопродуктів призведе до шоку та ажіотажу на українському ринку.

Про це він сказав під час включення в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK.

Крижевський зауважив, що наразі частка російського дизельного пального в Україні складає 35-40%. Частка скрапленого газу – також на рівні 40%. За його словами, Україна може диверсифікувати і замістити свій ринок, але це потрібно робити планово. Натомість вводити мита, які фактично заборонять імпорт нафтопродуктів з Росії, наразі неможливо, адже це матиме неповоротні наслідки для економіки держави.

"Це безумовно призведе до шоку і ажіотажу. Перший місяць-два ціна, через те, що буде переривання каналу поставок, підвищиться. Замістити ринок так швидко, за місяць-два, просто неможливо фізично", – наголосив експерт.

Новини за темою: Привалова: Введення мита зробить дизпаливо і газ менш доступними для українців

За словами Крижевського, за деякий час при такому розвитку подій український ринок таки збалансується, ціна на ставку мира зросте і імпорт нафтопродуктів може відбуватися поставками з моря, але заплатить Україна за такий перерозподіл ринку дуже дорого.

"Такий "шок" буде коштувати українським споживачам дуже дорого", – підсумував  Віталій Крижевський.

Як повідомляли, в разі введення обмежень на імпорт нафтопродуктів, чого домагаються українські нафтопереробні компанії, закупівельні ціни на дизельне паливо та скраплений газ у країні можуть стати найвищими в Європі.

Також нагадаємо, раніше аналітик "Консалтингової групи А-95" Артем Куюн спрогнозував, що після введення мита на імпорт нафтопродуктів відбудеться їхнє подорожчання.

 

Loading...