Закон про банки виводить Нацбанк з підлеглості судової системи України, – Володимир Кацман

Володимир Кацман Фото з відкритих джерел

Нічого спільного з ПриватБанком і Коломойським закон про банки немає

Закон про банки прописаний таким чином, що він виводить Національний банк та банківську сферу з підлеглості судової системи України.

Про це під час включення в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Володимир Кацман зауважив, що прийнятий вчора Радою так званий антиколомойський закон немає нічого спільного ні з ПриватБанком, ні з олігархом Ігорем Коломойським. Також, за словами експерта, законопроєкт про банки "рекордно" порушує Конституцію України.   

Новини за темою: У Раді відразу після ухвалення заблокували підписання закону про банки

"Аж 11 статей Конституції порушує цей законопроєкт. Цей законопроєкт створює таке наднаціональне утворення, яке буде називатися Національний банк України. Воно не буде належати Україні. Керувати там будуть представники великих західних банків, які Нацбанк обере собі в наглядові ради, які управляють у нас всім", – наголосив Володимир Кацман.

Ба більше, додав політичний експерт, після прийняття закону про банки Національний банк не буде підкорятися судовій системі України.

Новини за темою: Закон про банки призведе до остаточної втрати суб’єктності держави, – Скорик

"Тому що таким чином прописаний цей закон, що він виводить Національний банк та банківську сферу з підлеглості рішень судової системи. Абсолютна новизна. Цілковитий хаос породжується разом з цим законом", – заявив Володимир Кацман.

Нагадаємо, Верховна Рада України у другому читанні прийняла законопроєкт №2571-д "Про внесення змін до законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності". Відповідне рішення прийняли на позачерговому засіданні парламенту, яке відбулося 13 травня.

Згідно з повідомленням, за документ проголосували 270 депутатів Верховної Ради.

Як відомо, відповідний законопроєкт є однією з попередніх умов для нової програми співпраці України з МВФ.

 

Loading...