live

Заходу вигідне перетворення України на сировинний придаток, – ексміністр економіки Суслов

Віктор Суслов

з відкритих джерел

"Через неможливість експортувати в країни ЄС та Росію важку промислову продукцію, бюджет України поніс колосальні мільярдні втрати"

Заходу вигідне перетворення України на сировинний придаток та ліквідація нашої промисловості.

Про це в ефірі ток-шоу "17" на телеканалі ZIK заявив міністр економіки України (у 1997-1998 рр.) Віктор Суслов.

Ексміністр зауважив, що через розірвання економічних відносин з Росією, економіка Україна стала більше спрямовуватися на Захід. Водночас, додав Віктор Суслов, загальнодержавний експорт України за останні роки значно упав.

"А що стосується Європейського Союзу, то квоти встановлені виключно на сільськогосподарську продукцію та сировину. Там 36 позицій. Щодо промислової продукції, то Євросоюз взагалі не дає можливості там продавати продукти з високою доданою вартістю через питання сертифікації. Той самий наш "Мотор Січ" стільки разів намагався сертифікувати двигуни для Європи! А у Європі вони постійно отримують відмову. Тут нічого позитивного немає", – сказав Віктор Суслов.

Новини за темою: Україна загнана у боргову яму: Нові позики підуть на погашення старих кредитів, – Суслов

Він додав, що через неможливість експортувати в країни ЄС та Росію важку промислову продукцію, бюджет країни поніс колосальні мільярдні втрати.

Тому, підсумував ексміністр економіки, Заходу вигідне перетворення України на сировинний придаток.

"Заходу вигідна ліквідація нашої промисловості", – наголосив Віктор Суслов.

Нагадаємо, президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков раніше заявив, що криза відкриває для українських компаній можливості збільшення експорту в країни Центральної Азії, а також отримання аутсорсингових замовлень від європейських компаній.

Loading...