Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Загальнобудинкові лічильники – незаконні: Рева пояснив, чиїм коштом мають встановлювати індивідуальні прилади обліку газу

Андрій Рева Скріншот відео

Закон не передбачає встановлення лічильників для будинків, наголосив колишній міністр

Індивідуальні прилади обліку газу у квартирах українців мають встановити за кошт тих компаній, які постачають газ.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив міністр соціальної політики України у 2016-2019 роках Андрій Рева.

Колишній член Кабміну наголосив, що є комунальні послуги, які громадяни споживають індивідуально, зокрема, ідеться про газопостачання.

"І коли незаконно, підкреслюю – незаконно, облгази почали встановлювати лічильники на будинки, а чому кажу – незаконно, тому що є закон про комерційний облік природного газу, і він не передбачає встановлення тих лічильників, про які говориться. Натомість, коли ми говоримо про споживання газу, закон передбачав встановлення газових лічильників для всіх споживачів за рахунок коштів тих, хто постачає газ", – сказав Андрій Рева.

За його словами, якщо облгаз постачає газ споживачам, то він і повинен встановити прилади обліку.

"Коли облгаз чи газзбут продає вам газ, то він і повинен встановити прилад обліку і обслуговувати його для того, щоб ми могли побачити і платити за цим лічильником. Біда у тому, що споживачі, які використовують газ виключно для приготування їжі, найбільший відсоток тих споживачів, які мають газ, у них немає лічильників. Більше того, у тарифі на газ було закладене встановлення цих лічильників, але облгази цього не робили", – зазначив колишній міністр.

Новини за темою: Ціни зростуть на все: Підвищення плати за газ – лише перший етап того, що чекає українців у майбутньому, – Сергій Лямець

Андрій Рева нагадав, що раніше відбувалася боротьба між облгазами та урядом: урядовці занижували норми газу, щоб спонукати облгази встановлювати лічильники, натомість облгази оскаржували ці норми у судах і вимагали їх підвищення. Він зазначив, що облгази, маючи підтримку у ВРУ, почали встановлювати так звані колективні лічильники газу.

Нагадаємо, в Україні за жовтень кількість домогосподарств, які мають борги за спожитий газ, зросла до 60 відсотків у порівнянні з попередніми періодами.

Як повідомляли, ціна на природний газ для населення у листопаді підвищилася ще на 35%.

Loading...