За все заплатить бізнес, – Віктор Суслов про підвищення мінімальної зарплати

Віктор Суслов

з відкритих джерел

Тепер бізнес змушений платити більше податків, зазначив колишній міністр

Підвищення мінімальної заробітної плати, яке відбулося відсьогодні, буде проведене за рахунок бізнесу.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив міністр економіки України у 1997-1998 роках Віктор Суслов.

"Те підвищення, яке відбулося відсьогодні до 5 тисяч гривень, що це нібито за рахунок економії обслуговування боргів, це фантазія. Насправді і це підвищення зарплати проведене коштом бізнесу, і майбутні підвищення мінімальних зарплат будуть проведені коштом бізнесу, оскільки бізнесу бюджет же не компенсує збільшення виплат за борги. Крім того, бізнес змушений платити більше податків, тому що у нас податки, податок на прибуток сплачується навіть з мінімальної заробітної плати 18%, точно так само, як і з великих зарплат. З цих же зарплат у нас платиться і 22% єдиного соціального внеску, тому доходи бюджету внаслідок підвищення мінімальної заробітної плати не зменшуються, а збільшуються. І це збільшення доходів дозволяє майже повністю покрити збільшення виплат з бюджету в тих випадках, коли потрібно в бюджетній сфері підвищувати мінімальну заробітну плату. Так що зараз за все платить бізнес. Він за все заплатить і з 1 січня, коли буде 6 тисяч гривень", – сказав Віктор Суслов.

Новини за темою: Шмигаль очікує збільшення середніх зарплат до 15 тисяч через рік

Як повідомляли, 25 серпня Верховна Рада України підтримала законопроєкт про збільшення мінімальної заробітної плати для українців. Відповідне рішення підтримали 295 нардепів.

Згодом президент України Володимир Зеленський підписав закон про збільшення мінімальної заробітної плати для українців.

Loading...