За порушення в сфері послуг ЖКГ хочуть посилити покарання: На розгляді в парламенті кілька законопроєктів

Фото з відкритих джерел

Документи встановлюють нагляд над ціноутворенням на комунальні послуги

У Верховній Раді зареєстровано два законопроекти №4403 та №4404, які вирішують питання державного нагляду (контроль) у сфері житлово-комунального господарства (ЖКГ), який зараз здійснюється не в повному обсязі. 

Як зазначають автори законопроєктів, наразі відповідальність за економічну обгрунтованість тарифів покладається на органи місцевого самоврядування, які перевіряють розрахунки тарифів, надані підприємствами, і приймають рішення про встановлення тарифів. Однак відсутність контролю за ціноутворенням у сфері житлово-комунального господарства призводить до зловживань в цій сфері, встановлення тарифів з порушенням вимог законодавства, що в свою чергу, призводить до масового соціального невдоволення в суспільстві.

Крім того, згідно з оприлюдненими протягом останніх років соцопитуваннями, українці серед найважливіших проблем держави неодмінно відзначають ситуацію з житлово-комунальними послугами, в тому числі безконтрольний і постійне зростання тарифів.

Відтак, цими законодавчими ініціативами пропонується:

  • запровадити дієвий і ефективний державний контроль за дотриманням вимог стандартів, норм, порядків і правил у сфері житлово-комунального господарства;
  • внести зміни в Кодекс України про адміністративні правопорушення, а саме щодо введення відповідальності за порушення законодавства в сфері ЖКГ, зокрема централізованого питного водопостачання, водовідведення і теплопостачання;
  • створити для цього Державну житлово-комунальну інспекцію і наділити її відповідними контрольними функціями і повноваженнями.

Новини за темою: Від нових мерів до збільшених тарифів на газ: Топ-9 змін в Україні з 1 листопада

Законопроєктом №4404 пропонується внесення змін до КпАП в частині встановлення відповідальності за порушення. Там пропонують ввести статті, які передбачають покарання за порушення в житлово-комунальній сфері. Санкції в деяких статтях стосуються не тільки посадових осіб і підприємств, що надають комунальні послуги, але і споживачів цих послуг.

Нові штрафи:

  • за порушення термінів установки або заміни засобів вимірювань вузлів комерційного обліку - штраф посадовим особам виконавця комунальної послуги, оператору зовнішніх інженерних мереж - від 200 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • ухилення від укладення договору про надання послуги з поводження з твердими побутовими відходами - штраф громадянам від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, посадовим особам - від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • за порушення законодавства про користування та утримання приміщень житлових будинків і гуртожитків і прибудинкових територій - штраф громадянам від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, посадовим особам - від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Новини за темою: Стягнення боргів по-новому: Які нововведення пропонують нардепи у сфері ЖКГ

Нагадаємо, в уряді вирішили повністю передати функцію затвердження тарифів на опалення, постачання гарячої та холодної води від Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), до органів місцевої влади. Більші етально про це рішення читайте за посиланням.

Loading...