За доларами не побіжать: В НБУ спрогнозували ситуацію на валютному ринку після карантину

Голова Національного банку України Яків Смолій. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Голова НБУ запевнив, що Нацбанк зможе впоратися з коливаннями курсу

Національний банк України не очікує збільшення валютних накопичень чи валютних операцій після карантину. Про це повідомив голова НБУ Яків Смолій в інтерв'ю ВВС News Україна.

"Готівка була доступна для обміну у банківських відділеннях та небанківських пунктах обміну, які не закривалися під час карантину. Населення мало змогу обміняти гроші, коли хотіло. Ми не очікуємо, що усі побіжать купувати долари", - пояснив Смолій. 

За його словами, українці почнуть витрачати кошти, які в них ще є, бо є певний відкладений попит. Водночас в НБУ більше очікують на певне збільшення споживання, а не на збільшення валютних накопичень чи валютних операцій.

Також Смолій запевнив, що у разі чого Нацбанк зможе впоратися з коливанням курсу. 

Новини за темою: Гривня значно посилилась по відношенню до євро: Курси валют від НБУ

"З іншого боку для нас коливання курсу не є якоюсь страшилкою, ми вміємо з ними справлятися. Як ви бачили, у березні, коли був певний ажіотаж, ми виходили на ринок з інтервенціями. Ми продали більше 2 млрд доларів, щоб стримати ці ажіотажні настрої. Сьогодні курс навіть трохи укріпився, і ми викуповуємо долари на ринку в міжнародні резерви", - пояснив Яків Смолій. 

Нагадаємо, нещодавно аналітик спрогнозував, що анонсований урядом України вихід з карантину не має вплинути на курс гривні до долара. Тоді як основний вплив на курс долара чинитиме транш МВФ, а також аукціони Мінфіну. 

Loading...