Юрій Гелетій став новим заступником глави Нацбанку

Заступник Голови Національного банку Юрій Гелетій Пресслужба Нацбанку

Олег Чурій покине посаду у зв'язку із завершенням строку повноважень

Рада Національного банку визначилася з новим заступником голови НБУ. Ним став Юрій Гелетій, який з 23 липня змінить на цій посаді Олега Чурія. Про це повідомили в пресслужбі НБУ.

"Рада Національного банку на засіданні 22 липня 2020 року призначила заступником глави НБУ Юрія Гелетія. Відповідну кандидатуру для призначення на цю посаду подав глава Нацбанку Кирило Шевченко", - йдеться в повідомленні.

За інформацією НБУ, Олег Чурій припинить виконання повноважень заступника голови Нацбанку з 23 липня 2020 року у зв'язку з завершенням строку повноважень та звільненням з посади.

"Юрій Гелетій - політично незалежний технократ, досвідчений і обізнаний професіонал. Він має достатній практичний досвід роботи в державному секторі і безпосередньо в Національному банку, а також користується повагою і підтримкою міжнародних фінансових кіл та соціальних партнерів. Я впевнений, Юрій зможе гідно застосувати свої знання і досвід як член команди Національного банку", - зазначив Шевченко.

Що відомо про нового заступника голови НБУ

Юрій Гелетій закінчив Львівський національний університет ім. І. Франка за спеціальностями "Міжнародні відносини", "Перекладач", "Правознавство", а також пройшов ряд навчальних програм в різних країнах світу. Серед них: навчальний курс "Європейська економіка, інтеграція і право" в Байройті (Німеччина) і "Торгова політика і комерційна дипломатія" в Оттаві (Канада).

Після завершення навчання працював у Національному банку України, де протягом 2003-2015 років пройшов шлях від економіста I категорії до керівника підрозділу у структурі банківського нагляду.

В 2012 році отримав ступінь кандидата економічних наук в Інституті регіональних досліджень НАН України.

З жовтня 2015 року до липня 2018 Юрій Гелетій обіймав посаду директора Департаменту фінансової політики Міністерства фінансів України, де, зокрема, займався питаннями стратегічного реформування державного банківського сектора, розвитку ринку фінансових послуг, ринку цінних паперів.

З липня 2018 працював на посаді заступника міністра фінансів України.

Новини за темою: Нацбанк уперше за 2 роки не вийшов з інтервенціями на міжбанк

Нагадаємо, що 16 липня Верховна Рада призначила Кирила Шевченка на посаду голови Національного банку України.

Loading...