live

Єврокомісія готує "зелений" план порятунку автоіндустрії, – ЗМІ

Автомобілі. kolesa.ru

Пріорітет стосуватиметься екологічно чистих автомобілів

План Єврокомісії для підтримки автомобільної галузі у зв'язку з коронакризою буде сфокусований на підтримці виробництва більш екологічних авто. Про це повідомляє DW.

Як зазначається, для підтримки автомобільної галузі мають виділити загалом 100 мільярдів євро. При цьому пріоритет надаватиметься виробництву більш дружніх до довкілля транспортних засобів, як електроавтомобілі. Цей підхід пояснюють тим, що авто відповідають за близько 75% викидів вуглекислого газу від транспорту, відтак "масова підтримка автоіндустрії створює значні проблеми для наступних поколінь" у контексті зміни клімату.

Від 40 млрд до 60 млрд із загального пакету пропонують інвестувати у "чисті машини", як електроавтомобілі та інші з використанням новітніх технологій, що не використовують традиційне пальне.

Крім того, до 2025 року у ЄС пропонується створити 2 мільйони місць для заряджання електроавтомобілів.

Повідомляється, що окреслені у документі принципи співпадають із нещодавньою заявою канцлерки Ангели Меркель, яка зазначила, що плани порятунку економіки мають враховувати необхідність протидіяти зміні клімату, а також із заявою президентки ЄК Урсули фон дер Ляєн під час анонсування "плану Маршалла" для порятунку економіки блоку.

Йдеться також про підтримку європейських залізниць, які є значно безпечнішими для довкілля, ніж автотранспорт, але їм не вистачає інвестицій і взаємосполученості між різними країнами ЄС. На залізниці у документі пропонують виділити близько 40 мільярдів євро.

ЄС є другим у світі найбільшим виробником автомобілів після Китаю: це близько 300 тисяч підприємств, на яких працюють близько 13,8 мільйонів працівників.

Новини за темою: Чеський автомобільний гігант Škoda Auto призупиняє виробництво

Раніше повідомлялося, що автомобільний ринок у країнах Європейського Союзу скоротився на 76,3% загалом, а в деяких країнах - на 97%

Loading...