Є підстави вважати, що Україна виходить із кризи, - Марченко

Міністр фінансів України Сергій Марченко Фото з відкритих джерел

Важкими місяцями були квітень і травень

В уряді вважають, що Україна пройшла критичну стадію економічної кризи, і вийшла на відновлення. Про це виданню "Сегодня" заявив міністр фінансів Сергій Марченко.

"Є підстави вважати, що Україна виходить із кризи. Важкими місяцями були квітень і травень. У червні вже запустилися економічні процеси", - повідомив він.

За його словами, статистика свідчить, що цифри реєстрації нових ФОПів вийшли на докризовий рівень. А споживання електроенергії в останні дві декади свідчить про відновлення промислового виробництва. 

Він наголосив, що немає підстав вважати, що падіння економіки в Україні буде більшим, ніж в розвинених країнах. 

"Вважаємо, що 4,8% падіння ВВП – реальний показник. Цьому є кілька пояснень. Україна не сильно інтегрована в найбільш постраждалі економічні ланцюжки світової економіки.

Ринки нашої експортної продукції збереглися. Ідеться про зернові і продукти харчування. Падіння цін на руду і метал – не таке сильне, як на нафту і газ. Тому для України, з точки зору зовнішніх позицій, ситуація не настільки вразлива, як для інших країн", - зауважив міністр.

На його думку, наразі немає підстав очікувати падіння цін на продукцію вітчизняного експорту. 

"Бачимо сигнали щодо відновлення економіки США, європейських економік, відновлення виробництва. Йдуть замовлення на поставки продукції металургії. Зберігся попит на продукцію хімпрому, лікарські засоби. А на продукти харчування і зернові попит був завжди. Ми – одна з топових країн, які забезпечують світ продуктами харчування", - зазначив Марченко.

Новини за темою: Глава ЄЦБ: Найгірша частина коронакризи, ймовірно, вже позаду

Утім раніше заступник голови НБУ Дмитро Сологуб заявляв, що статистичні дані за травень 2020 року показують деяке пожвавлення в економіці України, втім дно кризи поки не пройдено.Loading...