Якщо зупинятимемо блоки на АЕС, цифри у платіжках за електроенергію зростатимуть, – Влащенко

Журналістка та телеведуча Наташа Влащенко

ZIK

"Атомна енергія – найдешевша в країні"

Те, що Україна планує скоротити обсяги закупівлі ядерного пального, бо не планується виводити українські АЕС на стандартні потужності, є тривожною новиною, оскільки атомна енергія – найдешевша в країні. Зупинка блоків на АЕС означає зростання тарифів на електроенергію.

Про це у програмі "Інсайди тижня з Влащенко" на телеканалі ZIK заявила журналістка, телеведуча Наташа Влащенко.

Наташа Влащенко зазначила, що Україна планує скоротити обсяги закупівлі ядерного пального, оскільки не планується виводити українські АЕС на стандартні потужності.

"Ця новина дуже тривожна, бо відомий, доконаний факт, що атомна енергія – найдешевша у нас в країні, і якщо ми будемо використовувати інші види енергії і зупиняти блоки, то це означає, що цифри на практиці, цифри у ваших платіжках за електроенергію будуть зростати", – зауважила Наташа Влащенко.

Журналістка нагадала, що свій варіант вирішення проблеми запропонував колишній міністр фінансів України, а сьогодні радник голови Офісу президента України Ігор Уманський.

Новини за темою: Біткоїни на українських АЕС: Уряд пропонує зробити "Енергоатом" світовим центром криптовалют

"Він каже, що його ідея полягає в такому: так, каже він, в Україні критично впало споживання електроенергії. Як наслідок – викривлення виробничого балансу, і ситуація, коли необхідно глушити атомну енергію, або ж "глушити" "зелені" тарифи, тобто зупиняти їх теж. При цьому теплова енергія, це такі маневрені потужності, там є можливість по-іншому підходити до процесу. І будь-яке з цих рішень - чи то з атомної енергії, то чи щодо тарифів, має свої негативні наслідки. Що пропонує робити Уманський: він говорить про те, що в світі є багато data центрів, і вони є споживачами електроенергії. При цьому їх споживання досить рівномірне протягом доби, тому що вони акумулюють в собі енергію і роздають тим, кому потрібно... Тому завдання нашої країни, по ідеї, не "Енергоатому", а саме держави, вона повинна переманити ці центри в Україну, дати їм такі умови, за яких їм з нами було б вигідно працювати, і вони купували б цю енергію, і таким чином ця проблема була б вирішена", – зазначила Наташа Влащенко.

Чи буде реалізована ця ідея, залежить від спеціалістів та менеджерів в країні, додала Наташа Влащенко.

Читайте також: "Криза в енергетиці: Чому в Україні заговорили про зупинку атомних електростанцій".

 Loading...