live

Мінфін вперше за шість років випустив семирічні облігації

ukrinform.ru

Останній раз цінні папери з аналогічним терміном обігу випускалися більш ніж п'ять років тому

Міністерство фінансів України у вівторок, 28 січня, на аукціоні провело на внутрішньому ринку успішне розміщення державних облігацій з терміном обігу сім років. Погашення має відбутися 26 травня 2027 року. Як повідомила пресслужба Мінфіну, розміщення семирічних ОВДП у гривні допоможе Україні збільшити частку боргу в національній валюті.

Останній раз цінні папери з аналогічним терміном обігу випускалися більш ніж п'ять років тому за ставкою 15,5%. На сьогодні вона становить 9,79%.

Новини за темою: Мінфін вперше розмістив доларові облігації держпозики під ставку менше 4%

За підсумками аукціону до державного бюджету надійде 6,3 мільярдів гривень:

 - тримісячні ОВДП - 525 мільйонів гривень;

- однорічні ОВДП - 1148 мільйонів гривень;

- дворічні ОВДП - 912 мільйонів гривень;

- семирічні ОВДП - 3704 мільйонів гривень.

При цьому загальний попит на українські ОВДП перевищив 13 мільярдів гривень. В той же час глава відомства Оксана Маркарова зазначив, що зниження вартості залучення коштів і подовження термінів дозволяє проводити в країні реформи, інвестувати в людський капітал та інфраструктурні проекти, і при цьому знижувати боргове навантаження.

Новини за темою: У 2020 році "Укравтодор" може випустити єврооблігації

Україна поставила за мету - збільшити ефективність бюджетних витрат. Це надскладне завдання, яке ми за результатами 2019 року змогли виконати. Міжнародні інвестори розуміють це і підтримують Україну, продовжуючи інвестувати в країну, - заявила міністр.

Нагадаємо, Україна також оголосила про випуск євробондів терміном на 10 років.

 Loading...
Loading...
Loading...