Вже цієї зими Україна може почати експортувати газ до Євросоюзу, - Коболєв

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв Фото з відкритих джерел

Це можливо завдяки великим запасам газу в підземних сховищах України

Голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв заявив, що під час опалювального сезону Україна може почати експортувати газ до ЄС завдяки запасам газу в підземних сховищах, а це вплине на ціну газу для населення. Про це він розповів під час візиту до Брюсселя, повідомляє DW

"Я вважаю високовірогідним сценарій, коли цієї зими Україна почне фізично експортувати газ", - зазначив Коболєв.

За його словами, це дозволяють запаси в підземних сховищах газу, які за даними "Укртрансгазу", станом на 29 вересня становлять майже 28 мільярдів кубометрів газу. Для порівняння, за увесь 2019 рік Україна спожила трохи менше 30 мільярдів кубометрів газу, а виробила - понад 20 мільярдів.

"У нас зараз половина газу в підземних сховищах не є власністю "Нафтогазу", що є рекордно високим показником. Понад 13 мільярдів кубометрів належать приватним компаніям", - зауважив керівник "Нафтогазу".

Новини за темою: Польська компанія виграла тендер на постачання газу в Україну

Також він додав, що з них приблизно 10 мільярдів кубометрів - в режимі митного складу, тобто вони були поставлені в Україну, але не розмитнені. Цілком вірогідно, що власники цього газу планують його повертати в країни Європи.

Щодо того, чи планує сам "Нафтогаз" експортувати газ, Коболєв відповів: "Я думаю, що в експорті газу зможе брати участь кожен охочий. Якщо ми будемо вважати це економічно доцільним, ми можемо розглянути такий варіант".

Новини за темою: На Херсонщині майже тисяча будинків залишилася без газу

Як зазначає Коболєв, експорт газу може вплинути на зниження цін для населення. Якщо з України почнуть експортувати газ, то "цінові параметри на українському ринку кардинально зміняться у бік зменшення". Тоді українські споживачі будуть платити за "блакитне паливо" так звану ціну "хаб мінус", тобто вартість газу на газових хабах ЄС за вирахуванням від неї ціни за транспортування.

"Якщо у когось є альтернатива - поставити газ на експорт, тобто заплатити за транспортування, а хтось на українському ринку пропонуватиме купити цей газ хоч на долар дорожче, то автоматична відповідь для трейдера - продавати на українському ринку. І вони будуть завалювати український ринок газу до того моменту, поки не настане рівновага між експортною та внутрішньою ціною", - пояснив очільник "Нафтогазу".

Новини за темою: Стала відома ймовірна причина аварії газопроводу на Київщині

Нагадаємо, раніше українська газопостачальна компанія "Нафтогаз" оприлюднила ціну на газ для населення у жовтні.

Loading...