ВВП України за прогнозом ЄБРР в 2020 році впаде на 4,5%

Фото з відкритих джерел

Падіння економіки країни пов'язують з наслідками коронавірусу

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) прогнозує падіння ВВП України на 4,5% в 2020 році. Про це повідомляє пресслужба установи.

"ВВП України впаде на 4,5% в 2020 році в результаті глобальних потрясінь, пов'язаних з коронавірусом. Банк очікує, що економіка України відновиться до 5% в 2021 році", - сказано в повідомленні.

Водночас банк відзначає високу вартість рефінансування боргу на міжнародних фінансових ринках для України.

Там уточнили, що поєднання скорочення зовнішнього та внутрішнього попиту через заходи громадського здоров'я, вжиті для стримування поширення коронавірусу, позначилося на секторах виробництва і послуг.

"Макрофінансові основи залишаються відносно сильними та здатні поглинати зовнішні шоки при рекордно високому рівні іноземних резервів і низькій обліковій ставці протягом шести років", - зазначили в ЄБРР.

У доповіді також сказано, що економіки в регіонах ЄБРР можуть скоротитися в середньому на 3,5% в цьому році, а в 2021 році можливий відскік на 4,8%.

Новини за темою: Єврокомісія очікує рекордного зниження ВВП єврозони у 2020 році

Раніше в НБУ заявляли, що прогноз щодо скорочення української економіки у 2020 році на 5% може бути переглянутий на засіданні монетарного комітету Нацбанку у червні.

Loading...