Введення касових апаратів зовсім не на часі: Економіст пояснив, чому

Телеканал ZIK

Недоцільно вимагати від підприємців витрачати кошти на додаткове програмне забезпечення під час кризи

Вимагати від ФОПів використовувати касові апарати саме зараз, під час кризи та пандемії коронавірусу, коли вони й так втратили значну частину доходів, зовсім не на часі. 

Про це в ефірі ток-шоу "17" на телеканалі ZIK заявив заслужений економіст України Олексій Плотніков.

Експерт зауважив, що ініціативи фінансового комітету Верховної Ради України на чолі з Данилом Гетманцевим спрямовані на те, щоб будь-яким чином знайти гроші для бюджету. Це, зокрема, і пропозиції щодо додаткових податків на житло, автомобілі та багато інших речей, які виходять саме з цього комітету.

"А що стосується ФОПів, то тут мова не йде про те, що це погано чи ні, це абсолютно не дочасно. Тому що зараз криза, коронавірус, нічого не працює, а підприємців ще змушують купити касові апарати. Щоб це все купити, щоб пов’язати з програмним забезпеченням, надати доступ до податкових органів, це все гроші. І в даному випадку вимагати, щоб це було зроблено саме зараз, під час кризи, це сумнівно", – сказав Олексій Плотніков.

Новини за темою: Касові апарати для ФОПів не відтермінували: Що далі

Більше того, додав експерт, що норми, які прописані в законі про введення РРО, стосуються представників усіх бізнесів – як малого і середнього, так і великого. Плотніков зазначив, що ставити в один ряд великі торговельні мережі, підприємства, які займаються експортом, і маленькі магазини на ринках, зовсім нелогічно з боку влади.

Нагадаємо,  на засіданні 17 листопада Верховна Рада провалила голосування щодо законопроєкту №4313-д про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів про перенесення термінів набрання чинності норм щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг і лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами - платниками єдиного податку.

Як зазначається, за основу документ підтримали лише 17 депутатів, 228 висловилися проти, 79 утрималися. 

Відомо, що законопроєкт передбачає відстрочку обов'язкового використання касових апаратів до 1 січня 2022 року для платників єдиного податку 2-4 груп, за винятком ризикових галузей.

Loading...