Втрачаємо професіоналів: Міністр Марченко пояснив збільшення видатків на чиновників

Міністр фінансів України Сергій Марченко Фото з відкритих джерел

За словами міністра, самообмеження мають бути до певної межі

Якщо влада не збільшила б видатки на чиновницький корпус низки відомств, то держава втратила професіоналів. Про це в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі ZIK заявив міністрів фінансів України Сергій Марченко.

"Усі ваші меседжі щодо самообмеження є оптимальними до певної межі. Коли ви втрачаєте професіоналів, коли люди йдуть з державної служби, коли дискредитуються інституції, коли держава не може себе захистити, тому всі ці історії про самообмеження – вони мають бути до певної межі. 

Я не вважаю, що, підвищивши заробітні плати у бюджетній сфері, у медицині, в освіті, ми мали зробити якимсь чином інакше. Для бюджетної сфери, для державного апарату ми не збільшували заробітні плати. Якщо йде мова про ті органи, які ви називали (ОП, КМУ, ДУС - ред.), є певні диспропорції чи певні перекоси у заробітних платах, коли різні чиновники у різних міністерствах отримують різні заробітні плати, що є неправильним і несправедливим і створює перетоки людей з одних органів в інші", - сказав Марченко.

Новини за темою: Видатки на органи влади зросли безпрецедентно, такого не було з 2014-го! – Кізін про держбюджет-2021

Нагадаємо, раніше міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що видатки на утримання Офісу президента у проєкті держбюджету 2021 року збільшили у зв’язку з диспропорціями в заробітних платах.

Наразі відомо, що в Україні підняли вартість забезпечення діяльності глави держави та Офісу президента у проєкті державного бюджету на 2021 рік. Зокрема, видатки зросли на майже 40% і тепер коштуватимуть бюджету 1 млрд 269 тис. грн.

Loading...