Всі сфери культури втратять понад 50% доходу через карантин, - Ткаченко

Олександр Ткаченко

telekritika.ua

За його словами ми не один рік будемо розгрібати наслідки коронавірусу у культурі

В Україні внаслідок карантинних заходів із протидії поширенню коронавірусу доходи всіх сфер культури впадуть більш ніж наполовину. Про це заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко виданню Liga.net.

"Очевидно, що доходи всіх сфер культурної індустрії впадуть більше, ніж на 50%. І це не просто терміни чи відсотки, це робочі місця, люди та їхні сім’ї", - сказав Ткаченко, відповідаючи на запитання щодо оцінки міністерством втрат культурної сфери внаслідок карантину.

За його словами, у цій кризі недостатньо лише закону №3377 про підтримку туризму та креативних індустрій, який має бути підписаний Президентом, чи закону про зниження ПДВ до 7% для культурної індустрії.

"Очевидно, що потрібні кошти та дотації прямої підтримки сфери. Ми надали пропозиції, які наразі обговорюються в уряді. У них йде мова про близько 2 млрд грн. При цьому гроші мають бути розподілені не стільки на проєкти, а й на пряму фінансову підтримку шляхом залучення грантів", - додав Ткаченко.

Новини за темою: Новообраний міністр культури Ткаченко розповів, чим буде займатися у першу чергу

Він не виключив, що не один рік "будемо розгрібати наслідки коронавірусу у культурній індустрії".

"Тому ми говоримо не лише про прямі дотації, а й залучення грантів від західних партнерів та розвиток державно-приватного партнерства. Це нормальний європейський досвід, аби культура мала змогу розвиватись, - наголосив міністр.

Крім того, Ткаченко зауважив, що закон №3377 передбачає основний прозорий інструмент підтримки - гранти на підтримку культурних інституцій.

"Інститут книги, Держкіно, Український культурний фонд можуть ці гранти видавати. Ми також мали розмову з міністром фінансів з приводу полегшення видачі кредитів для культурної сфери під 3-5-7% державними банками", - пояснив міністр.

Новини за темою: Ткаченко: Для відновлення роботи Довженко-Центру потрібно 8,6 млн гривень

Раніше повідомляли, міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко вважає, що російськомовні серіали, вироблені в Україні українською командою, сприяють розвитку української індустрії та економікиLoading...