ВРУ "вивела" природний газ з-під дії закону "Про публічні закупівлі"

Фото з відкритих джерел

Відповідне рішення ухвалили народні депутати на засіданні парламенту

Верховна Рада України вивела закупівлі природного газу з-під дії закону про публічні закупівлі. Закон "Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" щодо закупівлі природного газу" було ухвалено на засіданні ВРУ 2 грудня, передає "Укрінформ". 

У результаті закон "Про публічні закупівлі" не буде поширюватися на випадки, коли газ закупляється суб'єктами ринку (які визначені ЗУ "Про ринок природного газу"), а також на торгових платформах, якими керують оператори діють згідно з Кодексом газотранспортної системи. 

Також цей закон не поширюється на випадки, коли природний газ закупляють оператор ГТС чи замовник послуг транспортування для балансування свого портфоліо.

Новини за темою: У "Нафтогазі" назвали ціну на газ для побутових клієнтів у грудні

Крім цього, дія закону не поширюється на випадки, коли закупівлю газу здійснюють оператори ГТС, газосховищ та операторами газорозподільних систем для забезпечення власної господарської діяльності.

Водночас газова біржа, яка управляє торговою платформою, повинна забезпечити виконання вимог, у тому числі Кодексу газотранспортної системи, до торгових платформ.

Нагадаємо, наприкінці листопада Нацкомісія, яка регулює сфери енергетики і комунальних послуг, схвалила постанови про встановлення нових тарифів для облгазів на доставку газу. Таким чином, тарифи на доставку можуть зрости на 80 відсотків. 

Loading...